Nosková omráčí Jabeura v Adelaide, aby se připravil na zápas Sabalenkové

(Reuters) – Kvalifikantka Linda Nosková pokračovala v sobotu ve své obrovské jízdě na Adelaide International 1, když 18letá vyloučená světová dvojka Ons Jabeur 6-3 1-6 6-3 připravila zápas. Finále proti druhé nasazené Aryně Sabalenkové.

Češka Nosková se dostala do finále turnaje WTA po svém druhém vítězství v top 10 týdne poté, co porazila Dariu Kasatkinovou a vítězství následovalo po ohromujícím rozrušení dvojnásobné australské šampionky Victorie Azarenkové.

Jabeurová, loňská vicemistryně Wimbledonu a US Open, měla v raných fázích střetnutí problémy s dolní částí zad a Tunisanka podlehla brzké pauze, aby odehrála set, než si vzala lékařský oddechový čas.

Odskočila a prohrála druhý set jen o jeden zápas, ale zjistila, že se za stavu 1:3 v rozhodujícím utkání hroutí a Nosková udržela nervy, aby urvala výhru.

Sabalenka se bude snažit zastavit teenagerku v nedělním finále po krátké práci Iriny Camelia Bego, která si zajistila vítězství 6-3 6-2 a dosáhla tak svého prvního finále od poražení bývalé světové jedničky Ash Barty v Madridu 2021 o titul.

„Jsem spokojený s úrovní, kterou dnes hráli, zejména s jejich odlišnou hrou,“ řekl Sabalenka o Peugeotu. „Hraje… jiným stylem, takže jsem velmi rád, že mohu vyhrát.“

Gauff se utká s Masarovou o titul v Aucklandu

Nejlepší nasazená Coco Gauff předvedla solidní výkon, když porazila Danku Kovinicovou 6-0 6-2 na Auckland Classic a dosáhla svého prvního finále od umístění na druhém místě na French Open 2022.

Setká se s americkou juniorskou šampionkou Roland Garros 2016 ve dvouhře Rebeccou Massarovou ze Španělska, která porazila svou kolegyni z kvalifikace Ysaline Bonaventure z Belgie 6-3, 6-3.

(Zpráva Shrivathsa Sridhar v Bengaluru Editace Christian Radnedge)

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.