Novak Djokovič se připravoval na French Open vítězstvím doma v Bělehradě | Tenisové novinky

Světová jednička Novak Djokovič se na French Open připravil vítězstvím doma v Bělehradě – Srb si po sobotním vítězství vybojoval 20. letošní vítězství a 83. pohár. Sepp Korda získal svůj první titul na svém kariérním turné na Emilia-Romagna Open v Parmě

Poslední aktualizace: 21/30/30 8:29

Novak Djokovič se na French Open připravoval ziskem 83. titulu v kariéře doma na turnaji Belgrade Open

Novak Djokovič dokončil přípravy na French Open v Roland Garros ziskem 83. titulu v kariéře na bělehradském Open.

Světového hráče číslo jedna podrobil testu finalista Alex Mulcan, který v prvním setu favorita třikrát zlomil, když se snažil udržet své podání.

Djokovič změnil svůj styl hry, aby si za 88 minut připsal relativně přímé vítězství 6: 4: 3, a v laskavém srdci ho poslal do francouzského hlavního města.

„Je to už dlouho, co jsem tu hrál před publikem,“ řekl Djokovič v rozhovoru po zápase.

„Přenášet trofej po 10 letech je opravdu zvláštní a nemůže být lepší než Roland Garros.“

„Hraju dobře, cítím se dobře a skvěle jsem se bavil s rodinou.“

Djokovič, který v roce 2016 dosud získal svůj jediný titul na French Open, má začít v prvním kole proti Američanovi Tennessovi Sandgrenovi.

americký Sepp Corda Na domácí půdě Emilia-Romagna Open v Parmě porazil domácího favorita Marca Chicinata, aby získal svůj první titul na svém kariérním turné.

Díky vítězství Kordy 6: 2, 6: 4 se stal prvním Američanem, který vyhrál evropský antukový titul od vítězství Sama Quirra v Bělehradě v roce 2010.

Dvacetiletý mladík korunoval působivý týden slavnostním vystoupením, ve kterém čelil jedinému bodu zlomu, čímž prolomil rozhodující fázi ve druhém setu, aby získal své vítězství.

World Ex zdvojnásobí číslo 1 Barbora Kryžiková Získala svůj první titul ve dvouhře WTA, když v International de Strasbourg porazila Soranu Cerciu.

25letá žena, již s osmi tituly ve čtyřhře, porazila Romana 6: 3 6: 3 za 1 hodinu a 39 minut.

Krejčíková vedla 4: 0 a dokázala dokončit první set, přestože Cirstea si vzala jeden ze dvou poločasů.

Oba hráči se snažili sloužit, protože pět z prvních šesti zápasů ve druhém setu mělo za následek brejk a český hráč během zápasu udělal 10 dvojitých faulů.

Ale stále měla hodně co do činění se svou soupeřkou, vedla ve druhém setu 4: 2 a nakonec našla klid, aby pracovala na lásce k vítězství v zápase a titulu.

Nezapomeňte nás sledovat na skysports.com/tennis, našem účtu na Twitteru Vložte tweet & Sky Sports – ať jste kdekoli! Nyní ke stažení na – iPhone a iPad A Mužského vzhledu