NY Islanders Adu Ratti a Finsko ovládli Českou republiku v rozstřelu

Cesta pomsty pokračuje Kozí roti. 2021 NY Islanders Výběr draftu pomohl České republice dotlačit Finsko do druhého zápasu mistrovství světa juniorů IIHF v roce 2022, když vstřelil branku ve třetí třetině a zajistil Finsku vedení v polovině třetí třetiny. Edu LiukasDraftovaný v pátém kole draftu v roce 2021 Islanders, také debutoval v soutěži.

Po něm byl centrem první lajny Finska Räty Čtyřbodový výkon proti Lotyšsku Úterý, stále nerozhodný mezi Ronnie Hirvonen A Joachim Kemel. Prohrál 2:0 v první třetině, Ratty měl hlavní příležitost ke skórování a vynutil si obrat v českém slotu, ale český brankář Jana Bednáře Šanci na skórování zastavila blokařka. Heads-up hra na forček, aby si vynutil obrat, který vytvoří příležitost ke skórování.

Räty poté dobře bránil ve vlastním pásmu, získal puk podél mantinelů, vyrazil k české koncovce a prosprintoval středním pásmem, takže Hirvonenova přihrávka byla odvolána do ofsajdu. Může se to zdát jako promarněná příležitost, nicméně Rätyho projev rychlosti je skvělým znamením zlepšení hry o nejlepší šanci Islanders.

V polovině třetí třetiny byly Finsko a Česká republika nerozhodné po dvou, než Hirvonen získal puk na české brankové čáře a nakrmil Rattyho v pravém kruhu. Ratti rychle dostal puk na pálku a pod Bettnerovu vyrážečku dostal Finsko do vedení 3:2. Vedení vydrželo dvě minuty před Čechem John Mysock Přestavěné věci ve tři hodiny.

Finsko vyhrálo rozstřel a vede v zápase 2:0. Po čtyřbodovém výkonu Rätyho proti Lotyšsku někteří stále pochybovali o jeho výkonu, protože Lotyšsko je nejslabším týmem turnaje. Rattyho výkon proti Česku musel pochybovače jistě umlčet.

READ  Nedávný průzkum ukazuje, kdo chce vyhrát české volby

Räty se dělí se svým spoluhráčem Kemalem o vedení turnaje s pěti body (dva góly, tři asistence na každý). Finsko má další dva dny volna, než se tuto neděli utká se Slovenskem.