Olainka roztáčí teplo v Česku;  Awaziem je zachráncem v Chorvatsku

Olainka roztáčí teplo v Česku; Awaziem je zachráncem v Chorvatsku

Útočník Super Eagles Peter Olainka svým prvním gólem v sezoně pomohl Slavii Praha k výhře 3:0 nad Libercem.

Olayinga vynechal kádr trenéra Jose Pesira pro zápas proti Alžírsku. Prokázal však bod, když Slavia Praha přivítala v české lize Liberec.

Útočník Super Eagles zdvojnásobil náskok svého týmu ve 23. minutě, než se o sedm minut dříve ujal vedení Ayham Ozo.

Poslední hřebíček do rakve hostů zasadil ve 29. minutě Stanislav Tekl, když Slavia Praha urvala všechny tři body. Vítězství posunulo Slavii Praha o bod za vedoucí Viktorii Plzeň.

V Chorvatsku si obránce Super Eagles Sidosi Awasim rychle buduje obrovskou reputaci. Pětadvacetiletý Hajduk vstřelil svůj druhý gól v Rijece při těžce vybojované výhře Splitu 1:0.

Po dominanci v prvním poločase potřeboval Hajduk Split za svou tvrdou práci gól ukázat. Ti na sebe nenechali dlouho čekat, v 51. minutě se prosadil Awasim, když prostřelil Labrowicze v brance Rijeky.

Bývalý muž Porta se držel v obraně a blokoval všechny postupy hostů. Nakonec byl Awasimův úder rozhodující pro rozdělení Hajduku.

Výsledky vynesly Hajduk Split na druhé místo v tabulce chorvatské HNL, jedenáct bodů za vedoucím Dinamem Záhřeb.

READ  Anglická Premier League dostupná na kanálu + hra v České republice a na Slovensku – Videoage International