Peter Olayinka posiluje kauzu Super Eagles, když znovu skóruje za Slavii Praha

Šestadvacetiletý hráč bude doufat v další mezinárodní volání poté, co znovu skóroval za Slavii Praha.

Olayinka nehrál za Nigérii od Afrického poháru národů v roce 2021, ale po dalším silném výkonu Slavie může být povolán k přátelskému zápasu proti Alžírsku.

Šestadvacetiletý hráč skóroval minulý týden při remíze Slavie na hřišti Sevasporu 1:1 a ve stejném duchu to pokračovalo i ve čtvrtek večer.

Olayinka vstřelil svůj čtvrtý letošní gól UECL, když v play off skóroval dvakrát, Slavia si udržela svůj začátek bez porážky.

Češi v Eden Areně zaostali díky trefě Ermala Krasnického z 23. minuty, vyrovnání se však dočkali o tři minuty později vlastní brankou Steffi Fracheri.

Gólová výměna pokračovala, Meriton ve 29. minutě znovu dostal do vedení Korenicu Belkani, ale vyrovnanost se Slavií obnovil ve 34. minutě Olayinka, než se pět minut před poločasem pro vítěze postaral Lukáš Masopust.

Oba se spojili pro Olayinčinu branku, než se znovu spojili pro vítěze. Pro Nigerijce to byla skutečně všestranná ukázka, která kromě svého gólu zahrála i na dvě klíčové přihrávky.

Mezitím se jeho krajan Yera Sur do hry nezapojil. Výsledek zvedá Slavii do čela tabulky se čtyřmi body ze dvou zápasů.

READ  Nejlepší nasazená Sabalenka a bývalý šampion Keys postupují v Charlestonu | Sportovní