Play-off o Euro do 21 let: Izrael, Chorvatsko, Česko, Ukrajina do finále |  Ve věku do 21 let

Play-off o Euro do 21 let: Izrael, Chorvatsko, Česko, Ukrajina do finále | Ve věku do 21 let

Izrael, Chorvatsko, Česká republika a Ukrajina postoupily z play-off mistrovství Evropy hráčů do 21 let a zajistily si poslední čtyři místa pro finále v roce 2023 v Rumunsku a Gruzii.

Devět vítězů kvalifikačních skupin a nejlepších vicemistrů (bez započtení výsledků proti týmům na šestém místě) se již kvalifikovalo do finále spolu se spoluhostiteli Gruzií a Rumunskem od 21. června do 8. července 2023. Dalších osm druhých se pak sešlo, aby se utkalo o zbývající místa.

Kdo je způsobilý?

Belgie, Chorvatsko, Česká republika, Anglie, Francie, Gruzie (hostitelé), Německo (držitelé), Izrael, Itálie, Portugalsko, Nizozemsko, Norsko, Rumunsko (hostitelé), Španělsko, Švýcarsko (nejlepší finalista), Ukrajina (hra- Vypnuto)))

Druhá etapa: úterý 27. září

Ukrajina 3:0 Slovensko (srpen: 5:3)

Tři góly Danila Cicana mezi 48. a 66. minutou dostaly druhé místo z roku 2006 do finále poprvé od roku 2011 v polském Bielsku-Biała. Byl to první hattrick U21 v play-off. Rodrigo dal před deseti lety čtyři góly Španělsku proti Dánsku.

Česko 0-0 Island (srpen: 2-1)

Češi, šampioni z roku 2002, zúročili svůj náskok v první etapě a vrátili se do finále pošesté z devíti ročníků. V prodloužení Island vyloučil Valjira Lundala Fridrikssona.

Dánsko 2-1 Chorvatsko (reklama, ag: 3-3, Chorvatsko vyhrálo 5-4 v peru)

Dánsko se ujalo vedení celkem 19 minut v noci, Matthew O’Reilly otevřel skóre a Morten Freundrup poprvé neuvěřitelně loboval zvenčí. Zbývalo devět minut a náhradník Chorvatska Igor Matanovič si vynutil prodloužení a nakonec i první rozstřel v play-off po 14 letech. Oba týmy prohrály svůj čtvrtý kop, který skončil náhlou smrtí, a brankář Chorvatska Dominik Kodarski popřel Matias Rose dříve, než Marko Basalic získal vítěze.

Izrael 1-1 Irská republika (Ed, AG: 1-1, Izrael vyhrál 3-1 v peru)

Bezbrankových 120 minut, ve kterých měly šance oba týmy a vynutily si přestřelku. Izraelský brankář Daniel Peretz zachránil druhý a třetí kop Irska, aniž by sám skóroval, a přestože Gil Cohen minul, Dawson Devoy trefil tyč a Osher Davida byl v prvním play-off Irska zamítnut.

Ukrajina slaví návrat do fináleUAF

První etapy: pátek 23. září

Slovensko 3-2 Ukrajina

Slovensko se ujalo vedení v desáté minutě, když se po odraženém míči trefil Tomáš Suslov, když jeho penaltu zachránil Anatoly Trubin, ale Bohden Viunnik rychle vyrovnal. 25 sekund po přestávce skóroval skvělým sólem David Strelec a Dimito Kryski na něj rychle odpověděl, aby trik zopakoval.

Chorvatsko 2-1 Dánsko

Gabriel Vidovic a Dion Drena Beljo zvýšili o přestávce Chorvatsko na 2:0, ale Kaspar Dengstedt ještě před hodinou vyrovnal nedoplatky za Dánsko.

Island 1-2 Česko

Island se dostal do vedení ve 26. minutě penaltou Savara Atliho Magnussona. Za Česko záhy vyrovnal Matěj Valenta a 70. minuta Václava Sejka jim přinesla vedení.

Irská republika 1-1 Izrael

Za Izrael se těsně před přestávkou trefil Aidan Corneau, ale Evan Ferguson v 65. minutě vyrovnal za play-off debutanty Irsko. Izrael v deseti minutách před koncem ukázal Slavu Lemkinovi přímou červenou kartu, ale udržel remízu.