Podívejte se na to: David Pastrňák, Pavel Sacha, David Krejčí pomáhají nejlepším hráčům Bruins

David Pastrňák a Pavel Sacha vstřelili po dvou gólech, Jeremy Swayman měl svůj první výpadek v sezóně a David Krejčí si připsal tři asistence ve svém 1000. zápase v NHL, aby pomohl Boston Bruins porazit v pondělí Philadelphia Flyers 6:0.

Pastrňák vstřelil první gól v první třetině a další přidal při přesilovce 4 na 3, aby zahájil třetí a pomohl Bostonu vyhrát pošesté v sedmi zápasech. Bruins jsou v této sezóně doma 21-1-3 a mají nejlepší celkovou bilanci v NHL.

Krejčí, jehož 16letá kariéra Bruins byla v minulé sezóně přerušena hraním ve vlasti, se vrátil do Bostonu a spojil se s Čechy Pastrňákem a Sachou, aby dovedli Flyers k sérii tří výher.

Carter Hart zastavil 14 střel a byl vystřídán v polovině druhé třetiny Samuelem Ersonem, který ve zbývající části předvedl devět zákroků. Flyers prohráli podruhé za devět zápasů.

Na palubě

Pastrňák otevřel skóre za pět minut, když si vynutil obrat v pásmu Philadelphie a zamířil do brankoviště, kde odvrátil přihrávku Zachy do sítě. Zbývalo pět minut a Sacha dal celé tělo do plácačky, aby ho srazil z bruslí a zvýšil na 2:0.

Brad Marchant odskočil čtyři minuty do druhé a dostal Boston do vedení 3:0. O necelou minutu později byl křižný pas Sachy odvrácen do sítě. Pastrňák se ve třetí třetině ranil kolenem a jednorázově zvýšil na 5:0, poté Matt Grzelcyk ve 12 minutách zbývalo vedení Bostonu 6:0.

KREJCI 1000

Když systém veřejného ozvučení oznámil, že Krejčí po první směně odehrál svůj tisícý zápas v NHL, oba týmy sklidily bouřlivé ovace – tradiční potlesk.

Krejčí, draftovaný Bostonem v roce 2004, strávil prvních 15 let své profesionální kariéry v Bruins a od minulé sezóny hrál ve své rodné České republice. V této sezóně se vrátil do Bostonu a v pondělí se stal sedmým hráčem, který za Bruins odehrál 1000 zápasů.

READ  Superman, Popelka a Minoni dávají českým dětem panáky COVID-19

Je třetím hráčem na soupisce, který dosáhl milníku 1000 zápasů, k Patrice Bergeronovi a Nicku Folignovi.

Tým řekl, že poctí Krejčího před zápasem 20. února proti Ottawě.