Pokoří Neeraj Chopra na Kortan Games hranici 90 metrů?  |  Další sportovní zprávy

Pokoří Neeraj Chopra na Kortan Games hranici 90 metrů? | Další sportovní zprávy

Nové Dillí: olympijský vítěz Neeraj Chopra Po svém působivém návratu na kurty v Turku bude připraven překonat hranici 90 m během sobotních her v Curtanu ve Finsku, když poslal oštěp do 89,30 m, aby vytvořil nový národní rekord.
Oštěp 24leté indické hvězdy dopadl 70 cm od hranice 90 metrů, což je zlatý standard pro světového oštěpaře na hrách Paavo Nurmi ve finském Turku, v úterý ve své první soutěži po zisku zlaté medaile v Tokio V srpnu loňského roku.
Ve hvězdami nabitém poli byl druhý za místním sportovcem Oliver Hilanderkterý byl překvapivým medailistou s osobním rekordem 89,83 m.
chopra Tento týden bude podruhé soutěžit na hrách v Kuortane, což je stříbrná událost World Athletics Continental Tour.
V současné době působí v olympijském tréninkovém centru v Cortanu, asi 300 km od Turku, před nejvýznamnějším mistrovstvím světa (15.-24. července) v americkém Eugene.
Bylo by to globální pole v Kuortane, ale ne tak silné v Turku. Bude tam mistr světa Anderson Peters, lídr sezóny s hodem 93,07 metru, ale třetí v Turku za Choprou s 86,60 metru.
Helander bude také napumpován k dalšímu velkému hodu v domácích podmínkách.
Nebude chybět ani olympijský vítěz z roku 2012 Kishorn Walcott z Trinidadu a Tobaga, který v Turku skončil čtvrtý s 84,02 metry. Ale stříbrný medailista z OH v Tokiu, Čech Jakub Vadilić, byl v Turku šestý, pátý. Julian Weber Od Webera by v akci chyběl.
Choprův velký rival a německý přítel Johannes Vetter také chybí, přestože zde loni vyhrál závod s monster hodem 93,59 metru. Chopra loni skončil třetí s hodem dlouhým 86,79 metru.
Pokud Chopra pokoří hranici 90 metrů, která by podle něj měla přijít letos, stane se 21. nadhazovačem, kterému se to podařilo.
Po Paavo Nurmi Games Chopra řekl: „Jsem spokojený se svým výkonem. Byl to můj první podnik sezóny, takže jsem šťastný, že jsem sezónu začal dobře. Můj výkon zde velmi zvedl mé sebevědomí.“
„Dopředu se těším na to, že zapracuji na své technice, hodu a celkovém výkonu. Momentálně jsem na šťastném místě a chci si v nadcházejících akcích jen dobře počínat.“
Choprův předchozí národní rekord byl 88,07 m, který vytvořil v Patiale v březnu loňského roku. 7. srpna 2021 vyhrál olympijské zlato v Tokiu hodem dlouhým 87,58 metru.
Choprův výkon 89,30 m by ho vynesl na páté místo v seznamu globálních lídrů sezóny. Po Kurtanovi se Chopra představí ve druhém zápase Stockholmské diamantové ligy 30. června. Předtím, než se minulý měsíc přestěhoval do Finska, trénoval v USA a Turecku.