Polsko a Česká republika doplňují semifinálovou sestavu mužů U-21: Evropská hokejová federace

Semifinálové složení vidělo Polsko a Českou republiku, které se v boji o titul připojily k Rakousku a Švýcarsku, přičemž oba vyhráli své hlavní zápasy.

Polsko porazilo Chorvatsko 10:1 a postoupilo mezi poslední čtyři poprvé od roku 2004 výhrou 6:2 nad Dánskem.

Rakušané potvrdili své prvenství ve skupině A vítězstvím nad Türkiye, druhým vítězstvím Švýcarska na rozdíl branek. Úplný přehled zařízení níže.

** Všechny zápasy turnaje budou vysílány živě www.eurohockeytv.org S komentářem Nicka Irwina. Stream je pro registrované uživatele zdarma.

** Výsledky budou zveřejněny na účtech sociálních sítí EuroHockey, zatímco úplné statistiky zápasů jsou k dispozici zde: https://tms.fih.ch/competitions/1466

Rybník A

Rakousko 9 (F Losonci 2, F Hackl 2, Marcin Nycowiak 2, Mateusz Nycowiak, M Kelner, J Winkler) Türkiye 2 (K Özdemir 2)

Velké vítězství Rakouska nakonec stačilo k tomu, aby vyhrálo skupinu A rozdílem branky nad Švýcarskem, protože v posledních šesti minutách vstřelilo pět gólů a Türikye vyhrálo 9:2.

Rakousko na sebe nenechalo dlouho čekat, aby se dostalo na výsledkovou tabuli prostřednictvím Josefa Winklera a další přidal Florian Hackl. Ale v této rané fázi to bylo těsné a Kerem Özdemir se dal na ústup; Snižuje rozdíl na 3-1 v poločase a 4-2 ve 3. čtvrtletí.

Ale příval gólů v posledních minutách od Fülöpa Losonciho, Hackla a Marcina Nycowiaka viděl, že Rakousko dobře vyhrálo.

Ukrajina 1 (D Zheleznyi) Švýcarsko 5 (L Thijs, L Kraxner, J Flück, Y Hug, T Capellano)

Švýcarsko, které si již zajistilo postup do semifinále, potřebovalo k prvenství ve skupině vyhrát 10 gólů, ale to se nikdy nestalo i přes ohromující výhru nad Ukrajinou. Dmytro Zheleznyi Ukrajina – 9. místo se musí vyhnout těžké porážce, aby uniklo z play off – úhledný finiš ve vedení na konci první čtvrtiny.

Švýcaři však ve druhé a třetí čtvrtině napáchali své škody. Louis Thijs a Leonard Kragsner si v poločase prohodili vedení a Jens Flück zvýšil na 5:1, když zbývalo 10 minut gólem Yannicka Hucka a Tommasa Capellana.

READ  6 českých sportovců má před olympijským soustředěním pozitivní test

Bazén b

Chorvatsko 1 (F Gjurinski) Polsko 10 (R Pawlak 4, S Cyprych 3, M Wiśniewski 2, D Turij)

Polsko, které si zajistilo postup do semifinále komplexní výhrou, otočilo styl sérií dechberoucích gólů ve druhém poločase. Ať už se mezi Dánskem a Českou republikou stane cokoliv, vysoké skóre jim dává velkou šanci.

Setové tahy od Roberta Pavlaka a Simona Sybricha dostaly nosy do vedení 2-0 v Q1 a druhý Pavlak zatáček zvýšil na 3-1 při velké přestávce, přičemž Fran Kujurinski odpověděl zblízka. Poté zahráli skvělý hokej s Cybrichem, který hrál s těmito dvěma kráskami.

Pavlak se čtyřmi góly dostal na jedenáctku, další dva přidal v poslední čtvrtině Mateusz Wisniewski.

ČR 6 (Š Klaban 2, J Brzák 2, L Stibor, M Hána) Dánsko 2 (M Thorsted, R Westrup)

Česká republika se do finálové čtyřky kvalifikovala poprvé od roku 2004, kdy završila semifinálovou jízdu výhrou proti Dánsku.

Češi začali zprava, Lukáš Stibor skóroval od levé základní čáry. Dánsko na chvíli mělo štěstí, když jejich brankář Kristoffer Meilland provedl několik zásadních zákroků a vyrovnali, když se úder Magnuse Thorsteda proplížil za čáru.

Jenže domácí těsně před přestávkou vedení obnovili, Stefan Klaban proměnil asistenci na Jana Prašáka a zvýšil na 2:1. Klaban pak jednou z prvních her druhého poločasu vložil mezi týmy denní světlo a jeho skok do branky nešťastně zasáhl branku.

Klaban rohem zvýšil na 4:1; Rasmus Vestrup a Dánsko doufali ve velký návrat v poslední čtvrtině, ale skvělý gól Matyase Hany jeden na jednoho jim uklidnil nervy. Brasak přidal další, aby rozproudil dav.