Portugalsko 2:1 Česká republika: Francisco Conceição vstřelil vítězný gól v přestávce v historické noci pro Cristiana Ronalda

Francisco Conceicao vstřelil vítězný gól v přestávce, aby zachránil Portugalsko před prohrou v úvodním zápase Eura 2024 v zápase, který proti tvrdohlavé České republice směřoval k remíze.

Po negativním prvním poločase Lucas Provod postavil portugalský celek před pokutové území zpoza pokutového území nádhernou střelou, která si zasloužila vyhrát cenu za nejlepší gól na turnaji poté, co Portugalsko kontrolovalo zápas téměř od začátku utkání.

Belgická reprezentace vstřelila vyrovnání již po sedmi minutách zásluhou vlastního gólu Rubena Hranáče za přispění Jindřicha Staňka, který se prezentoval výkonem plným chyb mezi třemi tyčemi, ale zdálo se, že zápas směřuje k remíze, když se trefil Diogo Jota. gól z 88. minuty byl zrušen kvůli ofsajdu.

Ale Roberto Martinez měl jiný názor, během posledních pěti minut provedl tři změny, z nichž dvě byly vítězné, když Pedro Neto předal míč Conceiçãovi, aby tak skvěle odstartoval svou soutěžní mezinárodní kariéru.

Vítězství znamená, že se Portugalsko připojilo k dalším kandidátům na vítězství v turnaji, Anglii, Francii, Španělsku, Itálii a Nizozemsku, a vyhrálo svůj první zápas na turnaji, ale zůstává za Tureckem v šesté skupině, se kterou se poté utká v další kolo.

Zatímco Portugalsko mělo v Lipsku 74% držení míče, výkon Čechů nebyl příliš dobrý a jejich obrana byla několikrát otevřena po přílišném nasazení do útoku a ztrátě míče.

Herní plán byl rychlý a flexibilní od nejmladšího týmu v turnaji a Patrik Čech jim dokázal dát vedení v prvním poločase, přestože občas vypadal pomale, když za svou zemi zapůsobil na Euro 2021 jen sedm zápasů.

Ale Provodův gól byl poprvé, kdy byl Diogo Costa proti Portugalsku skutečně ohrožen, protože nedokázal dosáhnout střely, která byla děsivě podobná brance, kterou vstřelil Nicolae Stanciu za Rumunsko proti Ukrajině.

Mezitím poslední čtvrtfinalisté budou potřebovat výsledky proti Gruzii a Turecku, aby měli šanci na návrat do vyřazovací fáze, přičemž obě strany vypadaly ve svém thrilleru 3:1 dříve nebezpečně.

Pointa – příliš mnoho humbuku a humbuku z Portugalska

Vzhledem k tomu, že ze skupinové fáze vystoupilo pouze osm týmů, tato výhra by mohla stačit k zajištění kvalifikace mezi 16 posledních bez ohledu na jejich další výsledky, ale výkon Portugalska se nepodobal jedinému týmu, který vyhrál všechny kvalifikace na Euro 2024 a má nejlepší ofenzivu. a obranné záznamy jakékoli země.

Martinez se rozhodl hrát se zadní trojkou proti jednomu z nejslabších přímých kvalifikací turnaje a musel se obávat nejhoršího, když Provod prorazil svou konzervativní základní sestavu.

Zatímco hlučný Rafael Leao byl blízko k prolomení patové situace v prvním poločase, představení Diogo Jota dalo Portugalsku přímější hrozbu proti straně České republiky, která vypadala relativně pohodlně při odrážení vzdušných křížů namířených na Ronalda – který se stal prvním hráčem, který hrál. na šesti evropských turnajích.

Donedávna se zdálo, že legenda nebude v základní sestavě, ale měl potíže ovlivnit hru, dokud neasistoval u tohoto nepovoleného gólu, často na jiné vlnové délce než portugalskí středopolaři Bernardo Silva, Bruno Fernandes a Vitinha. .

A zatímco nyní mají před vyřazovacími koly před sebou další dva zápasy, Martinez může zvážit přechod na zadní čtyřku, se kterou také experimentoval, když byl trenérem Portugalska, zatímco Neto a Conceição mohli udělat málo pro to, aby prosadili svůj případ pro výběr poté, co dostali právě pět minut v zápase.

Hráč zápasu – Bernardo Silva (Portugalsko)

Hodnocení hráčů

Portugalsko: Costa 5, Dias 7, Pepe 6, Mendes 6, Dalot 6, Fernandes 7, Vitinha 6, Cancelo 7, Silva 8, Ronaldo, Leao 7.

Náhradníci: Jota 7, Inacio 6, Semedo 6, Neto 7, Conceição 7

Česká republika: Staněk 5, Hranáč 5, Krejčí 6, Holz 7, Souček 7, Koval 5, Dodera 6, Provod 8, Solek 6, Čech 5, Kucha 6.

Náhradníci: Chytil 7, Linger 7, Barák 6, Čevčík 6, Chouri 6.

Nejzajímavější momenty zápasu

26′ – Tak blízko 1:0! Jedna z věcí, která nás na dnešním zápase nejvíce upoutala, bylo vidět, jak bude hrát osa Silva-Fernandez, a málem tam vytvořil úvodní branku, když Coufal získal míč a Silvova perfektní přihrávka našla záložníka United ve dvou proti dvě šance. Fernandes přihrál míč do 6 stop 2 v Leao, ale nebyl schopen jej dosáhnout dostatečně daleko, aby příležitost promarnil.

59′ – Musel být zastřelen: Bude chtít získat míč zpět. Silva pronikl do českého pokutového území, když se otevřela mezera a měl možnost vystřelit, ale místo toho zvolil pokus o centr, který zablokoval Ruben Hramac. Velmi zásadní zásah. Ivan Hašek mezitím vyrobil šek, možná si byl vědom té žluté karty.

62′ – cíl! Portugalsko 0-1 Česká republika (Provod): Tohle byla další střela zpoza pokutového území a český tým jde dopředu!!! Mojmír Chytil teprve nastupoval, ale zaslouží si velkou pochvalu za to, že dohnal ztracený centr, míč, na který hlavičkoval, byl uklizen, ale Provod se ocitl v prostoru a vyrazil prudkou střelu přes branku do pravého rohu. pro zoufalého Diogo Costu.

69′ – Fotbalová branka!! Portugalsko 1-1 Česká republika (HRANAC OG): Ale silný tým nelze zastavit! Bernardo Silva poslal míč Vitinhovi, který jej zvedl na zadní tyč, kde jej Mendes udržel. Staněk zablokoval míč – což je při tolika hráčích v brankovišti vždy nebezpečné – a Hranác měl smůlu, když viděl, že míč zasáhl nohu a dopadl do sítě.

READ  Kriketový přímý přenos z České republiky vs Rakouska 3. T20I 2021 online: Jak se dívat na živé přímé přenosy zápasu CZR vs AUT, zápasy Středoevropského poháru T20I 2021

87′ – cíl!!! Portugalsko 2-1 Česká republika (Gota): Gól dal Jota, kdo koho vytvořil? Ronaldo!! Další centr na Ronalda nasměroval Cancelo a ten si myslel, že zamířil silnou střelou přes branku. Míč trefil tyč, ale jako první skóroval Jota a Portugalsko jde poprvé do vedení! Ale je tam kontrola VAR…

88′ – Žádný cíl!!! Portugalsko 1-1 Česká republika: Poloautomatický systém rozhoduje velmi rychle, Ronaldovo rameno už je v ofsajdové pozici a Češi mají šanci! Vypadalo to na rozhodující okamžik, ale Portugalsko musí jít znovu do vedení.

90+2′ – Fotbalová branka!!!! Portugalsko 2-1 Česká republika (Conceição): Tentokrát se jim to opravdu povedlo!!! Neto si naběhl do pokutového území z levé strany a přihrál nádherný míč přes hranici šesti yardů. Smůlu měl opět Hranac, který uklouzl po míči a přihrál ho Conceiçãovi, který jej ve svém prvním soutěžním zápase napálil do sítě a získal cenné tři body!

Klíčová statistika

TNT Sports přináší prémiová práva na živé vysílání, která dříve vlastnila BT Sport, včetně Premier League, Ligy mistrů UEFA, Evropské ligy UEFA, Konferenční ligy UEFA, Gallagher Premiership Rugby, Investec Champions Cup, EPCR Challenge Cup, MotoGP Championship, Cricket Championship, UFC, Boxu a mistrovství WWE. Domovem živého vysílání TNT Sports ve Spojeném království je Discover+Kde si fanoušci mohou užít předplatné, které zahrnuje TNT Sports, Eurosport a zábavu v jedné destinaci. TNT Sports můžete také sledovat na BT, EE, Sky a Virgin Media