Přesilová hra České republiky přináší výhru 6-5 v prodloužení nad ROC

ROC už má své první místo ve skupině B. V tomto utkání proti České republice však bylo důležité najít jejich útok. Tohoto cíle dosáhli a vstřelili pět gólů v regulaci. Přesilová hra Česka však byla příliš dobrá a zajistila Čechům vítězství 6:5 v prodloužení.

Do zápasu Rusové vstřelili v předchozích dvou zápasech dohromady pouze tři góly, z toho jeden do prázdné branky. Tentokrát našly síť poměrně brzy v první třetině mimo hru. Vladimír Tkačjov vystřelil z kruhové obrážečky kolem Šimon Hrubec dostat ROC do vedení 1:0.

Tomáš Kundrátek vyrovnali o osm minut později při přesilové hře pro Česko. Byl postaven pěknou obrazovkou před Ivan Fedotov který nikdy neviděl puk. Pro Čecha to byl první přesilový gól na turnaji.

Ve druhé třetině se začalo hrát 4 na 4, ale na obou stranách z toho nic nebylo. Největší šance ROC přišla po osmi minutách, ale Hrubec byl cihlovou zdí odmítavý Michail Grigorenko a jakýkoli pokus o odskok před sítí.

V polovině období, Jiří Smejkal byl vyzván k hákování, čímž ROC dostal další příležitost přesilovky. Vladimír Sobotka by byl vyzván k hákování s téměř minutou zbývající do úvodní přesilové hry, což dává ROC výhodu dvou mužů na téměř celou minutu. Hrubec předvedl vynikající tečovaný zákrok Sergej Plotinkův ve slotu na 5-on-3. Jeden z jeho nejlepších ve hře. Čech se zdržel pro výhodu dvou mužů, ale ROC byl neúprosný, Nikita Nesterov skóroval ve zbytku přesilovky, jednou minutou z blízkosti modré čáry. Skončila tak série přesilovek ROC 0:10.

Těsně před koncem druhé třetiny Dmitrij Voronkov, který předváděl skvělou fyzickou hru, se trefil hlavou do hlavy. V mezinárodní hře je to automatický trest za zápas a končí Voronkovův den. Ukázalo se, že to byla penalta, která změnila hru. David Krejčí využil pětiminutovou přesilovku. Roman Červenka se spojil s Krejčím na dobře načasovanou přihrávku, aby vyrovnal hru na 2. O necelou minutu později, Michael Špaček vypálila fackovací ránu z vhazování z kruhu a zajistila tak Češkám první vedení v utkání, které míří do závěrečné přestávky.

READ  Tým Anglie: Trenér Singhams jmenoval tři hvězdy bez čepice pro dvojzápas proti USA a České republice

Krátce po vypršení 5minutového majoru by Češi udrželi tempo na 5-na-5. Lukas Klock perfektně umístil střelu do provozu, aby našel zadní část sítě, čímž dal Čechům výhodu 4:2.

ROC však neodejde snadno. o 36 sekund později, Kirill Semjonov byl před brankou a koraloval odraženým míčem, aby přivedl Rusy zpět do branky. O tři minuty později, Arseny Gritsyuk dal rozhodující gól, který vyrovnal zápas, a útok byl velký, protože oba týmy byly ve třetí třetině nerozhodně čtyři.

O minutu později ROC Andrej Čibisov by opět poskytlo ROC výhodu se zbývajícími 12 minutami do konce periody. O 35 sekund později však Češka odpověděla gólem, který by si Fedotov rád vrátil. Tomáš Hyka vyrovnal zápas v pěti z ostrého úhlu, který kdyby byl Fedotov nastaven, byl by snadno schopen zastavit.

Oba týmy zůstaly po zbytek období bez skóre a zamířily do prodloužení s náhlou smrtí. Pro připomenutí, prodloužení ve skupinové hře se hraje 3 na 3 po dobu pěti minut, než se v případě potřeby přesune do rozstřelu.

V polovině přesčasů, Alexandr Nikišin byl vyzván k sekání. Česká přesilovka skórovala už třikrát v utkání. Počtvrté by bylo kouzlo, Libor Šulák ukončuje nerozhodný výsledek momentkou z přední části sítě. Obrovská výhra a posílení sebevědomí České republiky ve vítězství nad ROC.

Klikněte tady pro zobrazení všech statistik z vítězství České republiky nad ROC a klikněte tady sledovat celý záznam události od začátku do konce.