Recap & Highlights: Česká R. 0-3 Španělsko, FFA Cup Nations;  Mexiko 1-1 Kolumbie, Revelations Cup

Recap & Highlights: Česká R. 0-3 Španělsko, FFA Cup Nations; Mexiko 1-1 Kolumbie, Revelations Cup

Autor: Kani Fr

Kolumbie se ujala vedení ve 13′. Vyhráli přímý kop, který zahrála Catalina Usme. Všimla si, že brankářka Mexika Cecilia šla těsně mimo branku. Střela byla dostatečně silná a přesná na to, aby prošla kolem brankáře přímo do sítě. Ohromující gól!

Nicméně krátce poté, o osm minut později, Mexiko udeřilo znovu. Od Delcatilloova přesného centru z levého křídla až po perfektní zásah Stephanie Meyerové nyní Mexiko dokázalo vyrovnat.

Ve 30′ dostal Genty míč z polovyčištěného rohu a vystřelil na kolumbijskou branku, ale byl zblokován.

Týmy byly téměř vyrovnané. Oba brankáři měli plné ruce práce, stejně jako jejich obránci. Mexické útoky většinou přicházely z levého křídla, ale pravý bek Realu Madrid Genty exceloval v obraně. Díky svým rychlým reflexům se jí podařilo několik odletů z Mexika.

Kendy Robles dokončil celých 90 jízd a získal trofej pro Mexiko, protože remíza v tomto zápase stačila Mexiku k zisku této přátelské trofeje.

Španělsko XI vs Česká republika

@sefutbolfem

Španělsko mělo zápas plně pod kontrolou, i když se na začátku snažilo udělat něco konkrétního. V první půlhodině zvládlo Španělsko 3 pokusy – nejprve šel Guerrerův nad branku a Esther měla dva pokusy v rozmezí 2 minut, jeden zachránila Lukasová a druhý nad cíl.

Ve 29. minutě nebyl centr Sheily Garciaové správně vyčištěn a skončil u Irene Guerrero těsně mimo vápno. Guerrero našel mezeru mezi českou obrannou linií, aby dostal míč k Sheaovi, který ho rychle přihrál Esther, která zasunula míč do vedení a dostala Španělsko.

Většina španělských křížů pochází z pravého křídla Shea a Cardony. Teresa z Realu Madrid působila jako hluboký záložník a poskytovala stabilitu ve středu pole, zatímco Hermoso a Guerrero útočili. Rossio nemá moc co dělat, akce zastavují krajní obránci, než se dostanou na střední obránce – Sheilu nebo Olgu. Rossio však rozděloval míče správně a on tuto podporu poskytoval střednímu hráči.

Deset minut po gólu dostala Esther další gól. Aktivní to bylo i na pravé straně. Díky partnerství mezi Cardonou a Guerrerem mohl Cardona poslat kříž na Estherinu hlavu.

O dvě minuty později spadl roh Salmy Parallulo na hlavu Rocia, jehož hlavička šla těsně vedle. Od druhého gólu mělo Španělsko naprostou kontrolu a s velkou lehkostí nacházelo prostor v šestnáctce. Česká brankářka Olivia Lukášová tam měla plné ruce práce.

Esther přišla o poločase za Albu Redondo z Levante. Esther během této reprezentační přestávky vstřelila 3 góly ve 3 zápasech.

Tři minuty před koncem druhého poločasu mělo Česko přímý kop. Ten nebyl řádně odklizen a skončil u nohou Petry Bertholdové, která se vrhla na střelu a skórovala. Praporek byl však pro ofsajd.

Athenia Salma to dostala v 60′. Spolu s Olgou operovala levou stranu. Za dvanáct minut se Athena svým driblováním dostala do boxu a v kombinaci s Martou Cardonou nedokázali vytvořit žádné skutečné nebezpečí. V 76. minutě přešlapuje Claudia Zornosa, hřiště opouští Irene Guerrero.

S míčem v šestnáctce Atény přemýšlely, jak dál, když Češka Gabriela Šlajzová udělala chybu a dala nohu před sebe a dala Španělsku penaltu. Athena si vzala míč a zařídila pokutový kop. Jeho debut za Španělsko byl proti České republice a skóroval proti nim ve 23. reprezentaci, takže to pro něj byl skvělý zápas.

Všechny tři góly vstřelené v tomto utkání vstřelili hráči Realu Madrid. Jaká mezinárodní přestávka pro Madridistas jako celek, nejen na tomto turnaji. Pro hráče Realu Madrid to bude poslední mezinárodní zápas v měsíci, protože Cathelan dnes večer nebude hrát za Brazílii poté, co si v posledním zápase zlomil ruku.

READ  Český lid posílá 30 000 policistů a vojáků, aby prosadili omezení cestování