Rolls Ons Jabeur, Aryna Sabalenka se nachází v Německo

Kredit: Susan Mullan-USA Today Sports

Nejlepší nasazený Ons Jabeur potřeboval k postupu pouhých 73 minut, zatímco třetí nasazená Aryna Sabalenková se ujala vedení o jeden set a prohrála v úterý na bett1open v Berlíně.

Jaber porazil na travnatých kurtech Češku Karolínu Mochovou 6:3, 6:3. Tunisan si připsal na vítězství čtyři esa.

Ruska Veronika Kudremitova zaznamenala 10 es, aby předstihla Sabalenkovou 2-6, 7-5, 6-4 za dvě hodiny a 11 minut. Pátá nasazená Španělka Garbine Muguruzaová rovněž prohrála ve dvou setech s Němkou Andreou Petkovicovou 7:6 (8), 6:4.

Řecko Maria Skari, druhá nasazená, postoupila snadno s vítězstvím 6-3 6-2 nad Francouzkou Iuliou Ganginovou. Také osmá nasazená Švýcarka Belinda Bencicová postoupila o tři sety před Němku Julie Niemeyerovou.

Klasika Rothsay

Nejlepší nasazená Jelena Ostapenko sice vyhrála, ale sedm nejlepších na trávě ve Velké Británii takové štěstí nemělo.

Ostapenková potřebovala tři sety, aby během dvou hodin porazila Kanaďanku Rebeccu Marino 6-2, 5-7, 6-3.

Belgičanka č. 4 Elise Mertensová, česká sedmá nasazená Petra Kvitová a sedmá Alison Riskeová však všechny prohrály. Mertensová vyhrála první set, ale prohrála s Katherine McNallyovou za dvě hodiny a 34 minut.

Rumunka č. 6 Sorana Kirstiaová postoupila také ve třech setech přes Shelby Rogersovou.