S utrpením Kane způsobí Skotsko Anglii 0: 0 Sportovní

Londýn (AFP) – I přes nejlepšího střelce Premier League se Anglie nemohla dostat přes Skotsko.

Harry Kane se v pátek na evropském šampionátu nepřiblížil ke skórování při bezgólové remíze obou týmů.

Kapitán Anglie vypadal ve Wembley vyčerpaný, protože Skotsko získalo bod, který ještě potřebovalo k postupu do 16. kola na Euro 2020.

Oba týmy měly šanci skórovat za deštivé noci v Londýně.

Obránce Anglie John Stones hlavičkou zasáhl v 11. minutě tyč a skotský útočník Lyndon Dykes v 63. minutě vystřelil z brankové čáry přes Reece Jamese.

Pro Anglii není kvalifikace do 16. kola velkým nebezpečím, protože dva nejlepší týmy z každé ze šesti skupin zajišťují postup společně se čtyřmi nejlepšími třetími týmy.

Anglie má ve skupině D čtyři body, stejně jako Česká republika. Češi budou v úterý dalším návštěvníkem Wembley, zatímco Skotsko bude čelit Chorvatsku.

Švédsko 1, Slovensko 0

Ulice. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Emil Forsberg skóroval v 77. minutě pokutovým kopem, čímž Švédsku zajistil vítězství 1: 0 nad Slovenskem.

Střídajícího Rubena Quaisona srazil slovenský brankář Martin Dubravka, když narazil na branku z vynikající střely Aleksandara Isaka. Dubravka skočil správným směrem do pokutového území pro Forsberga, ale nedokázal ho pročistit.

Výkon Isak ve druhé polovině zvýraznil obtížný zápas v Petrohradě. 21letý útočník, který hraje svůj první velký turnaj po fantastické sezoně se španělským klubem Real Sociedad, téměř vše otočil.

Ve Španělsku se mu říká „švédský Kristus“.

Švédsko má ve skupině E čtyři body, což může stačit na kvalifikaci do 16. kola. Slovensko má tři body po úvodním vítězství nad Polskem 2: 1.

V první polovině vystřelila na bránu pouze jedna střela a rozhodčí zapískal na konci prvního poločasu bez jakéhokoli zranění.

READ  Český spoluhráč z Izraele na Eurobasketu - Israel Sports

Chorvatsko 1, Česká republika 1

Glasgow, Skotsko (AFP) – Český útočník Patrik Čech skóroval z penalty a vstřelil svůj třetí gól v turnaji remízou 1: 1 s Chorvatskem.

Schickovi byla udělena penalta poté, co ho chorvatský obránce Dejan Lovren udeřil loktem, zatímco oba napadali míč ve vzduchu. Rozhodčí udělil penaltu po přezkoumání videa a udělil Lovrenovi žlutou kartu.

V 37. minutě Schick poslal pokutový kop do levého rohu sítě.

Poté Ivan Perisic zajistil udržení Chorvatska naživu na turnaji. Andrej Kramaric získal míč ve středu pole a uvolnil Perisica, který přihrál pravému obránci Vladimírovi Kovalovi a zasáhl míč přes českého brankáře Tomáše Václic.

Oba týmy mají stále šanci se v úterý kvalifikovat do 16. kola posledních zápasů skupiny D. Chorvaté budou hrát se Skotskem v Hampden Parku, zatímco Češi s Anglií ve Wembley.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.