Sabres hledí na Jiřího Kulicha, aby skóroval v OT a dovedl Českou republiku do finále Světa juniorů

Zaměstnanci a telegrafní zprávy

HALIFAX, Nové Skotsko — David Jiráček vyrovnal zápas s 39 sekundami do konce základního pravidla, prospekt Sabres Jiří Kulich skóroval pozdě v prodloužení a Česká republika ohromila Švédsko 2:1 a postoupilo do finále mistrovství světa juniorů.

Češi jsou ve finále poprvé od zisku titulů v letech 2000 a 2001 a ve čtvrtek hrají s Kanadou.

Kulich, 28. v celkovém pořadí loňského léta, se zařezal do slotu z pravé strany, zbývalo 50 sekund do 10 minut prodloužení a zvedl puk přes pravé rameno brankáře Carla Lindbauma, aby se vyhnul přestřelce.

S brankářem Tomášem Sušánkem hrajícím navíc, Jiráček z levého bodu protrhl jednorázovku Lindbauma.

Lidé také čtou…

Osmnáctiletý Kulich je se šesti góly v šesti zápasech jedním z nejlepších střelců turnaje. Zaujal také na srpnovém mistrovství světa juniorů IIHF, které se kvůli Covid-19 přesunulo ze zimy na léto. S osmi body v sedmi zápasech vyrovnal vedení týmu.

Před odjezdem na turnaj Kulich okamžitě zasáhl do Rochester Americans šesti góly a 16 body ve 24 zápasech.

Susanek předvedl 21 zákroků a dovolil pouze gól ve druhé třetině Ludwiga Jansena. Lindbaum zastavil 29 ran.

Vyhlídky Sabres Noah Ostlund a Isaac Rosen hráli na turnaji za Švédsko.

Ostlund, celkově 16. volba loňského léta, plánuje zůstat ve Švédsku až do příští sezóny, ale příští podzim by mohl být připraven do Severní Ameriky.

Rosen má ve své první sezóně za Amerks tři góly a 15 bodů ve 25 zápasech.