Schick skóroval z téměř 50 metrů a pomohl České republice porazit Skotsko 2: 0

Vloženo na:

Patrick Schick vstřelil jeden z nejpozoruhodnějších gólů v historii mistrovství Evropy, když v pondělí porazil ve Skotsku Česko 2: 0, čímž zahájil kampaň Euro 2020 a rozbil domácí důvěru v Glasgow.

Schick, který měl v první polovině skvělý titul, po přestávce zdvojnásobil svůj výsledek curlingem a obrátil úsilí zevnitř. Skotsko Polovinu našel chovatel domu David Marshall.

Úžasné úsilí Bayera Leverkusen z pohledu 49,7 metrů je nejdelší oficiálně zaznamenanou nejdelší vzdáleností, ze které vstřelil gól. Mistrovství Evropy.

„Víme, že je génius. Ví, jak skončit.“ čeština Řekl trenér Jaroslav Silhavy. „Druhým cílem bylo dostat se z tohoto světa.“

Schick popsal své úsilí jako „třešničku na dortu“ a kritizoval Marshalla za časté zlepšování hřiště před zápasem.

Skotsko hrálo, když se vrátili na turnaj Fotbal Po 23 letech rozbil mnoho skvělých příležitostí.

Kdyby Jack Henry našel síť namísto soustředění jednoho pokusu proti tyči na začátku druhé poloviny, hra by měla jinou barvu, zatímco Lyndon Dykes se provinil tím, že promarnil dvě velké šance.

„Na nejvyšší úrovni, v nejlepších zápasech, musíte riskovat, což je pro nás těžká lekce,“ řekl kapitán Skotska Andy Robertson. „Česká republika to udělala, my ne.“

Zatímco Skotsko bylo ziskové, Češi si zasloužili vítěze, v první polovině nasákli skotský tlak a uklidnili klidný dav Hampton Park, když poprvé od mistrovství světa v roce 1998 sledovali, jak jejich strana hraje ve velkém zápase.

Výsledek ponechává Sexu tři body na špici skupiny D s Anglií, která v neděli porazila Chorvatsko 1: 0, zatímco Skotsko již čelí českému Chorvatsku před dalším zápasem proti Anglii.

Ohromující povrch

Skotsko zahájilo hru na plné obrátky, což vyvolalo tiché domácí publikum, které, jak se zdálo, popřelo skutečnost, že jich bylo v aréně méně než 10 000.

READ  V Polsku je český výrobní sentiment silný kvůli problémům s dodávkami od roku 2018

Čeští hráči však vyvinuli hru tváří v tvář časnému tlaku, vymanili se ze skotských útoků a poté posunuli hřiště dále.

Shik vystřelil snímek Marshalla o 15 minut později, ale svou identitu určil krátce před poločasem.

Češka, která v kvalifikaci ze standardních branek vstřelila více než polovinu svých gólů, získala těsně před přestávkou rohový kop a v 42. minutě to nakonec využila.

Skotsko zahladilo úvodní míč z hrací plochy, ale Vladimir Kufal odvalil centrovanou střelu zpět do nebezpečné zóny a Shig získal známku a získal roh v hlavičce v rohu od Marshallova frustrovaného ponoru.

Druhá polovina začala zuřivostí akce, přičemž pohlaví měla první hovno a pak nejlepší úspory od Vladimíra Taridy Marshalla, který se vyrovnal na druhém konci, když Skotsko zasáhlo Henryho Barryho.

Schickův úžasný závěr v 52. minutě rozdrtil naděje na skotskou renesanci.

Skotsko vypadalo, že má malé nebezpečí, když hodí míč dopředu do poloviny, ale jeho okamžité zakončení prošlo kolem Marshalla, když se snažil dosáhnout svého cíle, a promočil se pod tyč. Toto je osmý gól z posledních 11 mezinárodních vystoupení Shika.

V tomto okamžiku Skotsko není mrtvé a pohřbeno, ale po dvojnásobném záchraně od českého brankáře Tomáše Vaglíka Dixe se jejich naděje na návrat do zápasu zdálo, že se vypařila.

Mohou být položeny otázky ohledně Marshallova umístění Shikova branky, kdy je brankář chycen na zemi jakéhokoli muže, když se míč dostane dopředu, ale šéf Skotska Steve Clark nebude ukazovat prstem.

„Myslím, že spíše než obviňovat pořád, někdy musíš započítat zapisovatele,“ řekl.