Serena postoupila v Torontu a ve druhém kole se připojila k Rybakinové a Halepové

TORONTO (Reuters) – Trojnásobná vítězka Serena Williamsová postoupila do druhého kola Toronto Open pondělním vítězstvím 6-3 6-4 nad Španělkou Nuriou Barezas Diazovou, zatímco wimbledonská šampionka Elena Rybakina a Simona Halepová rovněž postoupily.

Williamsová ve své druhé dvouhře od červnového návratu do Wimbledonu po roční nepřítomnosti v soutěži musela během téměř dvouhodinového zápasu hraného v horkém a vlhkém prostředí sáhnout hlouběji.

„Psychicky mám pocit, že se tam dostanu,“ řekla Williamsová novinářům. „Nejsem tam, kde bych normálně byla, ani tam, kde bych chtěla být.“

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Fyzicky se v praxi cítím mnohem lépe, je to jako bych to dal k soudu. Ale doslova jsem ten typ, který vyžaduje jednu nebo dvě věci a pak kliknu. Takže jen čekám, až to klapne.“

Williams, jeden ze 14 hlavních vítězů hlavního losování turnaje, který slouží jako doladění na US Open, zapečetil úvodní gól na čtvrtý setbol vintage smečí, kterou Barezas Diaz neměl šanci vrátit.

Druhý set byl těsnější a Williamsová zlepšila podání ve fyzicky náročném 18minutovém zápase, když vybojovala čtyři brejkboly, aby dosáhla stavu 4:4, než pečetila svou první výhru ve dvouhře od French Open 2021.

„Je to jen jedno vítězství, víte, chce to hodně. Ale byl jsem šťastný, jak jsem řekl, že jsem vyhrál,“ řekl Williams. „Už je to moc dlouho. Zapomněl jsem, jak jsem se cítil.“

Další za Williamsovou bude buď olympijská vítězka 12. nasazená Belinda Bencicová, nebo Češka Tereza Martínková.

‚Velmi agresivní‘

Rumunská 15. nasazená Halepová, která kvůli nemoci odstoupila z utkání druhého kola ve Washingtonu z minulého týdne, potřebovala pouhých 61 minut k vítězství 6:0 6:2 nad Chorvatkou Donnou Vekic.

READ  Rotary reaguje na humanitární krizi způsobenou válkou na Ukrajině - Ukrajina

Dvojnásobný šampion Canadian Open zazářil v prvním setu po 21 minutách a nikdy se neohlédl, protože Vekic byl z toho, jak zápas pokračoval, frustrovaný.

„Není to o skóre, ale o tom, jak hrajete,“ řekla Halepová, která se nesetkala s žádným výpadkem, během rozhovoru na kurtu. „Byl jsem velmi agresivní a hrál jsem rychle, to je můj cíl a snažím se o to každý den.“

Kazachstánka Rybakina, která minulý týden následovala svůj výjezd z prvního kola Wimbledonu v San Jose, porazila Češku Marii Pozkovou 7-5 6-7 (3) 6-1 a získala tak své první vítězství jako grandslamová šampionka.

Česká 14. nasazená Karolína Plíšková a lotyšská 16. Jelena Ostapenková vedly, zatímco Sloane Stephensová porazila Sofii Keninovou 6-2, 6-7 (5) 1-0 na centrálním kurtu, když hru přerušil déšť.

Kanadská 13. nasazená Laila Fernandezová zahájí večerní část v Torontu proti australské Storm Sandersové, než se Venus Williamsová střetne se Švýcarem Gillesem Teichmannem.