Serena Williamsová prohraje historický zápas v Římě

28. září 2020 Paříž, Francie; Serena Williams (USA) během zápasu proti Christy Ann (USA) druhý den francouzského Open 2020 na stadionu Roland Garros. Povinný kredit: Susan Mullane-USA DNES Sports

Argentinský klub Podoroska, osamocená osmička Serena Williamsová, ve středu ve středu druhého turnaje Italian Open v Římě šokovala 7-6 (6) a 7-5, čímž pokazila 1000. grandslamový turnaj v historii.

Tato hra, která trvala 1 hodinu a 58 minut, byla pro Williams první od Australian Open.

„Pro první zápas je těžké být na špíně,“ řekl Williams, který se v úvodním setu dvakrát vrátil ze stáje a v tajbrejku vybojoval tři body. „Bylo rozhodně dobré jít do určité vzdálenosti a zkusit tam být, ale očividně jsem mohl Legionům pomoci lépe.“

Čtyřnásobný šampion Italian Open byl pro Podorosku třetím vítězstvím v jeho kariéře proti konkurenci z první desítky.

„Je to zvláštní vítězství,“ řekla 24letá Podoroska. „Hrát proti ní je pro mě pocta. Viděl jsem ji hrát, když jsem zestárl, takže to pro mě byl zvláštní zápas. Ale hlavně jsem spokojený s tím, jak jsem hrál. “

39letý Williams byl dnes stěží jedinou nešťastnou obětí.

Japonská druhá nasazená Japonka Naomi Osaka podlehla ve dvou setech Američance Jessice Bigule 7-6 (2) 6-2, zatímco čtvrtá nasadená Češka Barbora Krygcikova poslala Sophii Keninovou 6-1 6-4.

„Věděl jsem, že jsem tam,“ řekla Bigula po svém 87minutovém vítězství nad světovou dvojkou a čtyřnásobnou grandslamovou šampionkou. „Věděl jsem, že kdybych tam mohl zůstat a inteligentně hrát servisní hry, mohl bych dostat šanci jim sloužit … Myslel jsem, že bych mohl mentálně provést první set, pak ten druhý začal hrát lépe.“

Ruska Věra Zvonarevová předčila českou jedenáctku Petra Kvitovou 6-4 3-6 6-4. Američanka Coco Gouve, 17. osiva Řecka, byla vyřazena 6-1, 1-6, 6-1.

READ  Norsko a Španělsko brání kvalifikaci Skotska na mistrovství Evropy 2024

Rumunská osiva č. 3 Simona Halepová vedla 6: 1, 3: 3, když byla nucena odejít kvůli zranění lýtka proti německé Angelique Kerberové.

Největší australská osiva Ashley Bartyová převzala obchod vítězstvím 6-4 6-1 nad kazašskou Yaroslav Shvedovou.

Mezi další nasazené hráče, kteří bezpečně postoupili do třetího kola z Ukrajiny č. 5, patří Elena Svetolina, č. 7 Arina Sabalenka z Běloruska, č. 9 Karolina Plíšková z České republiky, č. 12 Garbin Muguruza ze Španělska a č. 15 IGA Soyyatik . Polsko.

Mezi dalšími vítězi, kteří ve středu zvítězili na antukových kurtech, jsou Ruska Veronica Kudermitova, Chorvatka Petra Martic a Lena Ostapenko z Lotyšska.