Šoky a sestry 1-2 na mistrovství světa ICF juniorů a slalomů v kánoích do 23 let

Čtvrtý den mistrovství světa v kano slalomu juniorů a do 23 let ženy získaly šokové zlato na kajaku do 23 let, přičemž české a sestry Clara a Theresa Neplové obsadily první a druhé místo ve finále kanoe juniorů.

Další český hráč kriketu, Jacob Krajzi, vyhrál finále kajaku mužů do 23 let.

Konečné zlato na akci Mezinárodní kanoistické federace (ICF) na Dawsonově hřišti v Lublani dnes získalo italské Martino Barzon na akci Men’s Junior Canoe.

Sestry Neplové se staly prvními sourozenci, kteří získali zlaté a stříbrné medaile v historii mezinárodního slalomu v kánoi.

Clara, 16 let, uvedla, že to bylo poprvé, co skončila před svou 18letou sestrou.

Byla rozhodně poslední pálkař a nevěděla, že nastal čas její sestry, aby ji porazil, aby si vyzvedl zlato.

„Nevěděl jsem, že to bylo úžasné, dokud jsem nedorazil do cíle,“ řekl ICF.

„Řekla mi:‚ Bože, dokázali jsme to, věříš tomu? ‚

„Máme dobrý vztah.“

„Nikdy jsem nebyl ve vodě víc než ona, takže to může být poprvé.“

„Je to úžasné.“

Bronz si odnesl EV Leapford z Tokia v USA, který byl po šesti sekundách pokutován z první na třetí.

Sarel byla nejpomalejší kvalifikací ve finále ženského kajaku, ale do závodu nastoupila s vědomím, že již zaznamenala svůj nejlepší výsledek.

Neměla žádnou naději na zisk medaile poté, co si udělala čtyři sekundy na penalty, ale viděla to tak, že zbytek pole se snažil zvládnout obtížný kurz.

Clara Neplova (16) z České republiky získala zlato pro svou osmnáctiletou sestru Theresu ve finále kanoe juniorů na mistrovství světa juniorů a slalomů do 23 let ve Slovinsku.  © Nina Jelenk / ICF
Clara Neplova (16) z České republiky získala zlato pro svou osmnáctiletou sestru Theresu ve finále kanoe juniorů na mistrovství světa juniorů a slalomů do 23 let ve Slovinsku. © Nina Jelenk / ICF

„Nevěřím tomu, na mém prvním mistrovství světa je to úžasné,“ řekl.

„V cíli jsem si nemyslel, že to zvládnu, myslel jsem si, že ostatní závodníci budou lepší.“

„Neměl jsem co ztratit, šel jsem dovnitř s vědomím, že musím vyhrát všechno.“

READ  Česká ekonomika bude růst pomaleji

Surrey měla náskok pouhých 0,14 s před kvalifikačním francouzským týmovým kolegou Romane Brigenem, zatímco americká mladistva Rhea Sriparová skončila třetí se svou první mezinárodní medailí, 0,32 ze zlata.

Mnoho z nejlépe hodnocených hráčů kriketu se nepodařilo dostat do finále K1 mužů do 23 let, čímž se celý závod otevřel.

Není však pochyb o tom, že výkon Craiga, který vyhrál svůj první světový titul do 23 let poté, co získal stříbro na juniorské úrovni, opustil zlatou medaili.

„Miluji tento kanál, miluji tuto zkušenost, mám dobré vzpomínky na tento kurz,“ řekl Grazzy.

„Před startem jsem byl velmi nervózní, ale chtěl jsem vyhrát. Během závodu jsem se cítil tak dobře a sebevědomě.“

Skončil s náskokem 2,36 sekundy před Britem Johnnym Dixonem, třetím britským hráčem kriketu Christopherem Bowersem.

Ve finále C1 juniorů mužů provedl italský Parsons jeden z nejpůsobivějších běhů dne a získal zlato s časem 91,92 s penalizací dvou sekund.

„Mám olympijské sny a chci vyhrát zlatou medaili,“ řekl Parson.

„To je můj sen“.

Martin Croatsville a Adam Kroll přidali medaili České republiky se stříbrem a bronzem.

Šampionáty budou pokračovat zítra semifinále a finále v kánoi mužů a žen do 23 let a juniorském kajaku.