„Speciální okamžik pro indický sport“: PM Modi blahopřeje Neeraj Choprovi

Premiér Narendra Modi v neděli poblahopřál olympijskému vítězi Neerajovi Choprovi, který získal historické stříbro ve finále mužského oštěpu výkonem 88,13 metru a skončil druhý na mistrovství světa v atletice.

Premiér to označil za „zvláštní okamžik pro indický sport“ a označil tento úspěch za „velký úspěch“ pro Neeraje Chopru, „jednoho z nejuznávanějších sportovců“.

Premiér Modi na Twitteru poblahopřál Choprovi: „Skvělý úspěch pro jednoho z našich nejvýraznějších sportovců! Blahopřejeme @Neeraj_chopra1 k zisku historické stříbrné medaile na mistrovství světa #WorldChampionships. Toto je zvláštní okamžik pro indický sport. Všechno nejlepší Neerajovi za jeho nadcházející snahy.“

Chopra je nyní druhým a prvním Indem, který získal medaili na mistrovství světa v atletice.

Legendární skokan do dálky Anju Bobby George byl prvním Indem, který získal bronzovou medaili na mistrovství světa na ročníku 2003 v Paříži.

Hodem 90,54 m získal zlato Anderson Peters z Grenady, bronz bral Čech Jakub Vadelich výkonem 88,09 m na mistrovství světa IAAF v Eugene v Oregonu.

Chopra začal chybným hodem a zaznamenal 82,39 m a 86,37 m a skončil čtvrtý po třech kolech. Rytmus se vrátil velkým hodem ze čtvrtého kola dlouhým 88,13 metru, což byl jeho čtvrtý nejlepší pokus v kariéře, aby se posunul na druhé místo, kterého se držel až do konce. Jeho pátý a šestý hod byly fauly.

Chopra se dostal do čela play off skupiny A a kvalifikoval se do finále na druhém místě za Petersem, když poslal svůj oštěp do 88,39 metru pro svůj třetí nejlepší hod v kariéře. Peters trumfl druhý set s úsilím 89,91 metru.

Začátkem června také Chopra vytvořil nový národní rekord úvodním hodem 89,94 metru ve Stockholmské diamantové lize.

Chopra, teprve druhý Ind, který vyhrál individuální zlatou medaili na olympijských hrách po koulaři Abhinav Bindra, který urval žlutou medaili na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008, získal loni první indickou zlatou atletickou medaili na olympijských hrách v Tokiu.

READ  Akademie Al Fossaly přijíždí do Rabatu v Maroku, aby se zúčastnila mistrovství světa středních škol ve fotbale

Zjistěte všechny sportovní zprávy a aktualizace na Live Mint. Stáhněte si aplikaci Mint News pro každodenní aktualizace trhu a živé obchodní zprávy.