Spojené státy porazily Finsko a obsadily první místo ve skupině B na mistrovství světa juniorů

Spojené státy zakončily v sobotu na Mistrovství světa juniorů v hokeji v Monctonu zápas mezi sebou a rozhodujícím vítězstvím 6:2 nad Finskem.

Jimmy Sngerud zamířil za Američany gólem a třemi asistencemi, zatímco Logan Cooley skóroval a přispěl dvěma asistencemi a Luke Hughes přidal po jedné.

Rutger McGarrty, Chazz Lucius a Lynn Hutson také našli zadní stranu sítě za Spojené státy, které skončily na prvním místě skupiny dvě se třemi výhrami a jednou prohrou.

Američané se střetnou s Německem, které ve skupině A obsadilo čtvrté místo.

Gól a asistenci si připsal Fin Lenny Hamenahu a skóre zakončil Joachim Kimmel.

Trey Augustine předvedl 29 zákroků pro Američany a potenciální zadák Vancouver Canucks Ako Koskinfo zastavil 24 z 30 střel Finů.

Finsko je ve skupině B druhé se dvěma výhrami a jednou prohrou v prodloužení a jednou prohrou.

Výhry podle pravidel v turnaji mají hodnotu tří bodů, výhra v prodloužení má hodnotu dva body a prohry v prodloužení mají hodnotu jednoho bodu.

Slovensko má podobnou bilanci jako Finsko, ale skončilo na třetím místě kvůli prohře s Finskem. Švýcarsko je se třemi dodatečnými výhrami čtvrté a v play-off se utká s Českou republikou.

V dalších čtvrtfinálových zápasech se v pondělí utká Slovensko s Kanadou a Finsko se Švédskem.

Švýcarsko poráží Slovensko v penaltovém rozstřelu

Švýcar Rodwin Dionisio si v Monctonu zahrál na hrdinu a jeho tým vyhrál penaltový rozstřel 4:3 nad Slovenskem.

Dionisio, obránce Niagara Ice Dogs z Ontario Hockey League, porazil slovenského brankáře Adama Gagana v rozstřelu 10. kola.

Švýcarsko skončilo třetí za stavu 3:1, ale vzpamatovalo se góly Mishy Ramella a Lorenza Canonica a vynutilo si prodloužení. Lickett Richelle také vstřelil gól a asistenci Švýcarům v regulaci.

Skóre zápasu otevřel na 4:11 Slovák Adam Sikora a v prostřední třetině přidal dva góly Servac Petrovski s odstupem 49 sekund. Dva asistenti přispěli Filip Mesař a Libor Němec.

Německu dominuje Česká republika

Jaroslav Schimler vstřelil dva góly a zaznamenal asistenci při vítězství Česka 8:1 nad Německem v NS v Halifaxu.

Gól a dvě asistence za Česko přidali Gabriel Storck a Martin Rešavý, po gólu vstřelili spoluhráči David Spasek a Jakub Kos.

Jerry Techassel a Peter Hauser také našli zadní stranu sítě, když se Česká republika zlepšila na tři výhry podle pravidel a jednu prohru v prodloužení ve hře s každým.

Jediný gól Německa dal Wit Oswald ve 12:35 druhého poločasu.

READ  Socic hájí svého českého kolegu Kudelu a popisuje zákaz 10 zápasů pro jeho rasistické chování jako „směšný“ - RT Sport News