Spojené státy porazily Švýcarsko 7:1 a postoupily v juniorském hokejovém světě 2:0

Zástupný symbol při načítání akcí článku

Edmonton, Alberta – Carter Mazur vstřelil dva góly ve druhém poločase za Spojené státy pěti góly, když obhájce titulu ve čtvrtek večer porazil Švýcarsko 7:1 a postoupil na mistrovství světa mládeže v hokeji 2:0.

Góly za Spojené státy vstřelili Brock Faber, Landon Slagert, Matthew Corundato, Thomas Bordello a Riley Duran.

Kidan Mbiriko zachránil 23 zákroků a umožnil pouze gól Joela Henryho, který vyrovnal v polovině druhého poločasu.

Spojené státy se v sobotu utkají s Rakouskem a druhý zápas skupiny B skončí v neděli proti Švédsku. Američané zahájili odložený turnaj v úterý vítězstvím 5:1 nad Německem.

Turnaj byl odložen na srpen poté, co byl 29. prosince po čtyřech dnech odvolán, protože rostoucí počet případů COVID-19 vedl k propadnutí zápasů.

Předtím se Kanada zlepšila na 2:0 v prvním setu, když kapitán Mason McAvish při výhře 11:1 nad Slovenskem vstřelil čtyři branky a přidal asistenci.

McAvish, potenciální 19letý hráč Anaheim Ducks, vyrovnal kanadský rekord v počtu gólů v turnajovém utkání. Mezi další hráče, kteří dosáhli tohoto úspěchu, patří Mario Lemieux (1984), Brayden Sheen (2011) a Maxime Comtua (2019).

„Je to naprosto úžasné,“ řekl McTavish, „zvláštní okamžik.“ „Samozřejmě zásluha mých spoluhráčů. Hledali mě po celý zápas, cítil jsem to.“

Skórovali také Brennan Usman, Joshua Roy, Conor Bedard, Will Coyle, Logan Stankoven, Olin Zellweger a Zach Ostapchuk. Dylan Garand předvedl 22 zákroků.

„Jsme daleko od naší první linie k naší čtvrté linii,“ řekl Othman. „Nezáleží na tom, kdo se dostane dovnitř nebo ven, každý nějakým způsobem přispívá.“

Za Slovensko skóroval Mate Keslik (0-2).

V prvním skupinovém odpoledni zaznamenal Kasper Symontival vítěze penaltového rozstřelu při vítězství Finska 4:3 nad Českou republikou. Finsko 2-0 a Česká republika 1-1.