Spojené státy se po penaltové prohře s Českem stahují z mužského hokeje

GANGNEUNG, Jižní Korea – Olympijský hokejový tým Spojených států 2018 si budeme pamatovat jako tým se srdcem, ale jen s malým zakončováním, a tak turnaj ve středu odpoledne skončil. Byla nucena do prodloužení, přestože byla překonána ve všech zápasech, prodloužení přežila, přestože ve svém druhém zápase během dvou dnů hrála 10 minut hokeje čtyři na čtyři.

Poté, co byli donuceni ke střelbě, se ukázala osudová chyba Američanů. Všech pět střelců nedokázalo proměnit, a přestože brankář Ryan Zapolski předvedl čtyři zákroky, Česko vyřadilo opozdilce ve čtvrtfinále 3:2.

V poloplném Gangneog Hockey Centre přežili celé středeční odpoledne, až jim to nešlo. Jejich turnaj skončil jedno kolo od téměř jisté semifinálové odvety s olympioniky z Ruska, zápas, který chtěli víc než cokoli jiného.

Jsou to Alina Zagitova a Evgenia Medveděva a pak všichni ostatní v olympijském krátkém programu

USA zcela zakolísaly v rozstřelu českého brankáře Pavla Francouze, jedinou branku, kterou Češi potřebovali, vstřelil Petr Kokal. Chris Burke šel jako první za Američany a po sérii úderů zakopal kulku do bariéry. Ryan Donato, který vedl Spojené státy pěti góly na turnaji, včetně prvního středečního, napálil Francouze, ale nedokázal dostat míč do pravé tyče. Mark Arcobello se střelil zápěstím z bezprostřední blízkosti do Francouzových chráničů. Troy Terry nedokázal projít bekhendovou přihrávkou. Když byla zamítnuta závěrečná trefa Bobbyho Butlera, radovali se Češi a stačil jim jediný gól.

Spojené státy hrály na velkém olympijském ledě ve svém druhém utkání během dvou dnů prodloužení čtyři na čtyři a prohrávaly. Zapolski ale blokoval každou střelu, která mu přišla do cesty, a Spojené státy měly dokonce poslední šanci. Do konce prodloužení zbývalo 40 sekund Bobby Sanguinetti, který vyrazil střelu, která šla pod Francouze poté, co se brankář zpočátku zastavil, ale brankář spadl na puk dříve, než stačil překročit brankovou čáru.

READ  České odbory hrozí zastavením stávek kvůli plánovaným škrtům v rozpočtu

Na poli regulace málem zvítězily Spojené státy. Za stavu 2:42 překonal Brian O’Neill Francouze střelou zápěstím ze štěrbiny, ale míč trefil břevno. 80 sekund do konce proměnil Čech Vojtěch Mužek razantní pokutový kop, ale přesilovka Američana byla celý den svým způsobem chaosem a moc vzruchu nepřinesla.

Olympijské loučení Lindsey Vonnové na sjezdovkách je v krásném bronzovém odstínu

Brzy nato se dvojice Donata a Terryho, dvou ze čtyř vysokoškolských hráčů na soupisce, nadále objevovala jako bodující síla. První branku týmu přinesla přihrávka Terryho na Donata, který z horní části levého kruhu propálil Francouze. Byl to Donatův třetí gól za dva dny a Terry na turnaji přidal pět asistencí, z toho čtyři za poslední dva dny.

Tento gól zajistil Spojeným státům vedení 1:0, ale neudržel. Zapolski měl několik šancí Čechů, jeden pokutový kop sám proměnil. Raketovou střelu, která se po asistenci Jana Kováře odrazila od hokejky Jana Koláře, ale zastavit nedokázal. Gól vyrovnal na 1 – a naznačil, že si Češi vymýšlejí jména ve snaze zmást Američany.

V první polovině druhé třetiny Češka mandlovala Američany. Thomas Kondratyk skóroval střelou z horního levého kruhu a americký tým se v úvodu dvou poločasů neprosadil déle než 10 minut. Situace se změnila z bezútěšné, když Arcobello proměnil pokutový kop.

OAR (kapela), OAR (ruští olympionici) a 46procentní nárůst streamů Spotify

Američané hráli zkratovitě, vynutili si obrat u modré čáry, O’Neal navlékl přihrávku dopředu Jimu Slaterovi a najednou začal únik. Slater vystřelil – první v třetině, po 10 minutách a 23 sekundách – a umístil jej do sítě. Najednou USA vyrovnaly na 2. Češi dominovali, ale Američané stále žili. Hráli až do konce, dokud se jejich vada neprojevila v nejhorší chvíli.

READ  12. května Sport: Sanya vstupuje do čtvrtletí Italian Open, Indie získává zlato na TTC Junior Championships

Pro mnoho amerických snowboardistů vedlo přistěhovalecké dědictví k mentalitě šampiónů

V olympijském krasobruslení žen existuje technická dovednost versus skok s ruským obratem

Svrluga:Tým USA je různorodý a jednotný. Co je na tom tak těžkého?