Spojené státy ve čtvrtfinále juniorského hokeje porazily Německo 11:1

Moncton, New Brunswick (AP) – Nováček Minnesoty Logan Cooley vstřelil tři góly a druhák UMass Ryan Ufko na pět asistencí, když Spojené státy v pondělí porazily Německo 11:1 ve čtvrtfinále mistrovství světa juniorů v hokeji.

Reed Savage z Miami (Ohio) a Cutter Gauthier z Boston College přidali po dvou gólech Američanům, kteří přehráli Německo 41:22.

Jimmy Snogerode z Minnesoty, Blake Jackson ze Severní Dakoty, Kenny Connors z UMass a Dylan Duke z Michiganu završují USA, které budou hrát o pátou medaili z posledních sedmi MFA.

USA vedly v poločase 3:0. Cooley skóroval na 3:51 a Snuggerud udělal mocným osmiminutovým gólem na 2:0. O 39 sekund později Savage odvrátil přihrávku od Ufka.

„Líbilo se mi, jak jsme začali, a myslel jsem si, že jsme dnes večer udělali to, co jsme potřebovali,“ řekl americký trenér Rand Pecknold, který je také trenérem mužského hokeje na Quinnipiac University. „Jsme nadšení, že se dostaneme do Halifaxu a zahrajeme si semifinále.“

Útok USA pokračoval i ve druhém poločase góly Gauthiera a góly Jacksona, Cooleyho a Savage.

USA pečetily skóre ve třetí třetině brankami Connorse, Cooleyho a Dukea

Obránce Edmontonu Oil Kings Luka Hoff vstřelil za Německo gól z krátké vzdálenosti.

Oba týmy pro třetí třetinu vyměnily brankáře. Pro Američana skončil Trey Augustine se 14 tackly a Andrew Oak sedm. Za Německo má Nikita Kwab 20 zákroků a Reihards-Papolis 10.

V dalším pondělním čtvrtfinále Švédsko porazilo v Monctonu rivala Finsko 3:2, Češi porazili Švýcarsko 9:1 a obhájce titulu Kanada Slovensko 4:3 v prodloužení.

Kanadské vítězství nastaví ve středu semifinálové zúčtování se Spojenými státy, zatímco Česká republika se utká se Švédskem.

Viktor Sternborg vstřelil jednoduchý gól, když do konce zbývalo 65 sekund, aby dostal Švédsko před Finsko.

READ  Evropské turné D&D skuteční čeští mistři

Finsko se ve třetí třetině dostalo do vedení 2:1, když Niko Houtanen skóroval něco málo přes čtyři minuty do závěrečného framu.

Švédsko se snažilo o vyrovnání a vyrovnalo skóre, když Leo Karlsson vstřelil svůj druhý gól v utkání, do konce zbývaly necelé čtyři minuty.

Finsko mělo šanci získat zpět vedení, když byl potrestán Švéd Fabian Liesel za přílišnou vytrvalost, když do konce utkání zbývaly méně než dvě minuty. Místo toho ale Stjernborg po čistém švédském puku vyrazil puk na středovém ledě, poté si nabruslil sám a vítězným gólem překonal finského brankáře Janiho Lampinena.

Jiří Kulič si připsal dva góly a dvě asistence na vítězství Čechů nad Švýcarskem.

Nejlepším týmem čtvrtfinále je Česká republika, která ukončila předkolo s 10 body na turnaji.

Conor Bedard skóroval v čase 5:17 v prodloužení a ukončil zápas pro Slovensko. I on skóroval hned na začátku.

O zbytek útoku se Canadiens postarali Dylan Guinter a Zach Ostapchuk.

Na jiném místě Lotyšsko porazilo Rakousko 5:2 v úvodní sérii nejlepší ze tří sestupových sérií. Týmy se opět setkají ve středu. Vítěz série se představí na juniorském mistrovství světa příští rok ve švédském Göteborgu, poražený sestoupí ve skupině A do první divize.