Sportovní přehled: Serena Williamsová říká, že na olympijských hrách nebude

Tenis

Serena Williamsová řekla, že na olympiádu v Tokiu nepůjde, ale nechtěla vysvětlit, proč se to během nedělní videokonference před Wimbledonem s novináři.

39letý Williams získal na předchozích letních hrách v USA čtyři zlaté medaile – ve dvouhře a čtyřhře na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 a ve čtyřhře na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 a v Pekingu v roce 2008.

Všechny své zlaté medaile získala se svou starší sestrou Venuší.

Další špičkoví tenisté jako Rafael Nadal a Dominic Thiem uvedli, že cestu do Japonska, kde se olympiáda zahájí 23. července, přeskočí. Řekl Roger Federer v sobotu Nerozhodl se, zda se zúčastnit Na Tokijských hrách zjistí, co se děje ve Wimbledonu.

Fotbal

Euro 2020: Tomáš Holz a Patrik Schech vstřelili góly v druhé polovině roku, aby v maďarské Budapešti zvítězili nad Nizozemskem 2: 0 nad Nizozemskem a postoupili do čtvrtfinále.

Nizozemský obránce Matthijs de Ligt byl pod tlakem Schicka vyloučen za házenou v 55. minutě. Po kontrole videa jsem dostal červenou kartu.

Díry pak v 68. minutě posílily Čechy mocnou hlavičkou zblízka. V 80. minutě Holes běžel nalevo od šestnáctky a na druhou zahrával míč, aby vsadil čtvrtý Schickův gól turnaje.

Pouze portugalský útočník Cristiano Ronaldo má v Euro 2020 dalších pět gólů.

Češi nastoupí příští sobotu ve čtvrtfinále s Dánskem v ázerbájdžánském Baku.

hokej

NHL: Útočník Montrealu Canadiens Joel Jeremiah byl zařazen do protokolu NHL COVID-19 a necestoval s týmem v neděli do Tampy Bay, den před prvním zápasem finále Stanley Cupu.

Není jasné, zda je výsledek testu Armia pozitivní. V březnu a dubnu strávil 19 dní protokolem po uzavření smlouvy s britskou alternativou.

Cyklistika

Prohlídka Francie: Mathieu van der Poel svým druhým etapovým vítězstvím ve francouzském Perros-Guirec popadl žlutý dres vedoucího závodu.

READ  Novak Djokovič vyhraje finále Astany po dvou setech o titul 90

Van der Poel, pravnuk Tour Raymond Poulidor, zaútočil v prudkém stoupání na cílovou čáru v Mor de Brittany, aby srazil mistra světa Juliana Alaphilippeho, který v sobotu vyhrál první etapu.

Van der Poel uzavřel své první vítězství v etapě před loňským šampionem Tadejem Pojacarem a na stupních vítězů skončil Primus Roglic.

Díky časovému bonusu vede Van der Poel celkové hodnocení. Je o osm sekund před Alaphilippem a 13 před Pogacarem.

Pelotón zůstane v Bretani na třetí etapě v pondělí, plochá jízda mezi Lorientem a Pontify určená speciálně pro běžce.

Závody aut

Formule jedna: Vůdce mistrovství Max Verstappen ovládl Grand Prix Štýrska v rakouském Spielbergu, aby vyhrál poprvé v kariéře závody back-to-back.

Čistým startem z pole position zabránil jezdec Red Bullu Lewis Hamilton brzkému útoku a během závodu zůstal vpředu a porazil konkurenční Mercedes o více než 35 sekund.

Třetí skončil Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas před Sergiem Pérezem, zatímco mezi prvními čtyřmi byli opět Red Bull a Mercedes.

XFINITY: Austin Sendrick vyhrál svůj čtvrtý závod série Xfinity sezóny, když porazil Ty Gibbse na Pocono Raceway.

Na druhém místě skončil Gibbs, následovaný Justinem Algayerem, Noahem Gragsonem a A. J. Alminderem.