Svět juniorů: USA porazily Švédsko 3:2 |  Zprávy, sport, práce

Svět juniorů: USA porazily Švédsko 3:2 | Zprávy, sport, práce

EDMONTON, Alberta (AFP) – Útočník Harvardu Matthew Coronato dvakrát skóroval, když bránící se Spojené státy v neděli večer porazily Švédsko 3:2 a skončily 4:0 v zápasech skupiny B na mistrovství světa juniorů v hokeji.

Za Američany se trefil i Brett Berrard a Kidan Mbiriko zachránil 28 míčů. Spojené státy se ve středu ve čtvrtfinále střetnou s Českem – čtvrtým ve skupině A.

„Ve třetí půli jsme lépe hýbali nohama a v té poslední třetině jsme opravdu hráli s naší identitou,“ Řekl to americký trenér Nate Lyman. „Myslel jsem si, že jsme byli na začátku zápasu trochu těsní, ale to se dalo čekat. Je lepší to z cesty před čtvrtfinále dostat.“

Švédsko se odrazilo (2:1) na třetí místo, Emil Andre snížil skóre na 3:1 s 9:22 do konce a Ake Stakkestad udělal zápas o jednom gólu v silné hře s 1:45 a brankář Jesper Wallstedt . pro dalšího útočníka.

Švédsko se v pondělí utká s Německem (2:1) o druhé místo ve skupině.

Ve skupině A vstřelil hattrick Ralph Bergmanis a Lotyšsko porazilo Česko 5:2 a postoupilo do čtvrtfinále.

Až na hřišti po vyloučení Ruska a Běloruska obsadilo Lotyšsko (1-2-1) třetí místo ve skupině – před Českou republikou (1-2-1).

Předtím Kasper Symontival zaznamenal dva góly a jednu asistenci při vítězství Finska nad Slovenskem 9:3. Joel Mata dal dva góly také Finsku (2:1), které se v pondělí na čele skupiny střetne s Kanadou (3:0).