Swiatek porazí Zhenga a dostane se do čtvrtí San Diega

(Reuters) – Světová jednička Iga Swiatek ve čtvrtek zkrotil Zeng Chinwena 6-4 4-6 6-1, aby se dostal do čtvrtfinále San Diego Open a zajistil si osmý titul v sezóně.

Swiateková, která minulý týden málem získala svůj osmý titul a prohrála ve finále Ostrava Open v České republice, se ve Spojených státech vrátila na svou úroveň, když minulý měsíc vyhrála titul US Open.

Čtvrtfinálový zápas bude 12. ve Swiateku, kde se střetne s vítězkou mezi Američankou Coco Gauffovou a Kanaďankou Biancou Andreescuovou, které se střetnou později ve čtvrtek.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Chenwin má jiný styl hry, protože hraje Top Spin forhendem a míček letí vysoko,“ řekla Swiatek, k jehož sedmi velkým titulům patří grandslamové turnaje, které otevřely francouzské a americké týmy. „Takže jsem se tomu dni musel přizpůsobit.

„Ale obecně platí, že první zápasy na jakémkoli turnaji jsou o přizpůsobení se podmínkám, ve kterých tady jsme.“

Po prvním kole měl Swiatek jedinou přestávku v úvodním setu, ale pak se zdálo, že mu došly síly a soustředění ve druhém setu, což umožnilo 28. nasazenému Zhengovi vrátit se do zápasu.

Se sedmi šancemi na brejky ve druhém poločase měl Swiatek spoustu šancí na rychlé ukončení zápasu, ale pro Zhenga to byla velká rána, když za stavu 5:4 dostal včas brejk, využil druhý a vyrovnal zápas.

To umožnilo Swiatekovi budíček, když Zheng pokračoval v podání až na třetí místo, než světová jednička prolomila dalších šest her a ukončila zápas porážkou.

(Zpráva Steve Keating v Torontu. Střih Chris Reese

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Gólové video Patrika Schicka: Česká hvězda střílí nádherný gól proti Skotsku