Tchaj-wan vyhrál 17 medailí na 24. Hrách neslyšících

TAIPEI 14. května (CNA) Tchajwanští sportovci získali na 24. deaflympských hrách v brazilském Caxias do Sul celkem 17 medailí, z toho dvě zlaté, sedm stříbrných a osm bronzových.

Losování medailí vyrovnalo národní rekord na Deaflympiádě 2017 v tureckém Samsunu, ale zahrnovalo o dvě zlaté medaile méně.

Tchajwanský tenista Lin Chia-wen (林家文) byl nejvíce dekorovaným sportovcem národního týmu, zúčastnil se tří finále a získal jedno zlato a dvě stříbra.

Lynn vyhrála dvě zlata na posledních Deaflymp Games v roce 2017, ve dvouhře a čtyřhře žen.

Tenis byl také poslední akcí tchajwanského týmu v Brazílii, Lin a partner Wang Chunwei (王俊偉) se v pátek (brazilského času) dostali do finále smíšené čtyřhry.

Lin a Wang získali stříbro po pádu s Češkou Kateřinou Plašíkovou a Yaroslavem Smedkem 4-6, 2-6.

Lynn řekla, že její zisk medaile nebyl tak dobrý, jak doufala, a že turnaj Deaflymp 2022 pro ni byl fyzickou výzvou, protože se během krátké doby zúčastnila tří různých akcí.

Před finálovým zápasem s Wang Lin také prohrála ve finále ženské dvouhry 2-6, 2-6 s Heike Albrecht Schroeder z Německa dříve téhož dne a vrátila se se stříbrnou medailí.

Kromě pátečních vzájemných zápasů Lin také den předtím obhájila své finále ženské čtyřhry s partnerkou Ho Chiu-mei (何 秋) 6-4, 6-1 proti Němkám Heike Albrecht-Schroder a Verena Fleckenstein v relativně pohodlné vítězství, Tchaj-wan získal svou druhou zlatou medaili v deaflympijském šampionátu.

Zatímco Lin získala stříbro ve finále ženské dvouhry, Ho získala bronz tím, že porazila izraelskou tenistku Rotem Ashkenazi 6-3, 6-3, čímž zvýšila tchajwanské tenisové konto na jedno zlato, stříbro a bronz.

READ  Hotely Gaylord Circus: Vánoční představení