Tenisová dívka k narozeninám Swiatek uvolnila obranu titulu tím, že porazila nejlepšího přítele

PAŘÍŽ (Reuters) – Vánoční dívka Iga Swiatik čelila ve druhém setu tvrdému odporu, než Poláci v pondělí porazili slovinskou Kagu Jovanovou 6: 7–5, aby odemkli obhajobu titulu French Open.

Soytec oslavila své dvacáté narozeniny vřelým objetím před začátkem zápasu od Jovana, jejího přítele z juniorských řad, ale pól nevrátil žádné služby, jakmile se dostali na obě strany sítě na stadionu Philippe Chatrier. .

„Nikdy není snadné hrát proti svému nejlepšímu příteli,“ řekl novinářům Swiatick. „Jen se snažíš zablokovat toto přátelství na dvě hodiny, jen se soustřeď na zápas. Myslím, že to dělám opravdu dobře. Je dobré mít tuto dovednost.“

„Takže jsem se jen snažil zacházet s Kagou jako s jakoukoli jinou dívkou, jako s jakýmkoli jiným soupeřem, protože ve sportu, když jsme na hřišti, nemůžete, jako, nápady, díky nimž bude vaše hra měkčí.“

Zdálo se, že Swiatek netrpí trávením času na hřišti a ve větrný den v Roland Garros vyrazil všechny brokovnice hned od začátku.

Vyřadila Jovanovi dort, čímž se staly třemi sety, ve kterých Poláci neprohráli zápas po výhře 6-0 6-0 nad bývalou špičkovou Karolinou Plíškovou ve finále WTA 1000 v Římě.

Jovan nemohl v úvodním setu dosáhnout jediného vítěze a byl spokojenější s obranou a pokusem vydržet proti silným a přesným střelám Swiateka.

Ale s tím, že nemá co ztratit, začala 101-nasazená Yovan útočit ve druhém setu a začala hledat více vítězů než její protivník a přinutila Swiatek, aby se prohloubil.

Po rané únikové dohodě dostal Swiatek rozhodující zlom ve dvanácté hře a otočil čtvrtý mečbal v zápase, když donutila svého soupeře k faulu.

Přátelé si vyměnili další vřelé objetí na síti, po kterém následovala dlouhá diskuse: Jovan zůstal na stadionu, kde byla Soyatik doručena kytice květin a diváci jí zpívali „Happy Birthday“.

READ  Erling Haaland snižuje obavy ze zranění a je „připraven“ hrát proti České republice

Swiatick před opuštěním hřiště psal na objektiv fotoaparátu poté, co stanovil datum druhého kola proti Švédce Rebecce Petersonové, která vyřadila Američanku Shelby Rogersovou se skóre 6-7 (3) 7- 6 (8) v 6-2 vyhrát.

Swiatek uvedl, že zkušenost se zahájením obhajoby titulu pro ni pociťovala větší stres.

„Nikdy předtím jsem nebyla v takové situaci,“ řekla. „Jsem opravdu rád, že se mi to podařilo zvládnout dobře a jen tak hrát tenis, hrát pravidelný zápas, aniž bych měl na paměti, že jsem obhájil titul.“