Tennis-Alexander Schwerev získal první zlato dvouhry mužů pro Německo

TOKIO 1. srpna (Alexander Sverev) se stal prvním německým mužem, který v neděli získal zlatou medaili ve dvouhře, porazil Karen Kuzněcovovou z Ruského olympijského výboru (ROC) 6-3 6-1.

Když stříbro mužské dvouhry vyhrálo, Sverreho úspěch při pokusu Tommyho Haase o Sydney Sydney 2000 se zlepšil a shodovalo se to s vítězstvím Steffi Grafové z roku 1988 ve dvouhře žen. Boris Becker a Michael Stitch získali v roce 1992 zlato ve čtyřhře mužů.

Světová jednička Novak Djokovič, pátý hráč světa, který v pátek zapůsobil, předvedl vynikající výkon proti Kachanovovi, který nereagoval na návraty, jako jsou německé služby a laser.

Sverev dvakrát zlomil podání pětadvacetiletého mladíka a vzal první set, vyhrál pět her v řadě, než se pára protáhla druhým.

Kachanov zvládl v závěrečné sadě pouze jednu hru, než si zajistil vítězství za hodinu a 19 minut.

Vítězství bylo obrovské pro Sverra, který je blízko svému prvnímu grandslamovému titulu na US Open v loňském roce, než ve finále prohrál s Rakušanem Dominicem Thiemem.

„Zlato české ženy ve čtyřhře“

Ve finále čtyřhry žen porazily Barbora Krezhikova a Katarina Snyakova z České republiky Viktorii Švýcarsku 7-5 6-1, aby získaly první olympijské zlato své země v tomto sportu.

Vítězství prvního nasazeného českého týmu a trojnásobných grandslamových šampionů ukončilo Benzicův sen o vítězství švýcarského dvojitého zlata, které vyhrál o den dříve ve finále dvouhry žen proti Krezhikově a Snyakové Marquette Vondrosové. Přečtěte si více

Ale Krezikové to pomůže k vysněnému létu vyhrát trofeje dvouhry a čtyřhry žen na letošním French Open. Se Siniakovou vyhráli 2018 French Open a Wimbledon.

Krezhikova poděkovala předchozím českým medailistům, včetně české bronzové vítězky Petry Kvitové z roku 2016.

„Je to tak zvláštní … musíme jim poděkovat, protože bez nich bychom neměli žádnou motivaci ani inspiraci, je to opravdu skvělé,“ řekla Krezhikova.

READ  Češi odstraňují povinná pracovní místa COVID-19, byly zaznamenány denní případy

„Jsme velmi šťastní a jsme velmi vděční, že tu můžeme být.“

„Vážíme si toho, že jsme za těchto 10 dní odvedli tak skvělou práci, že nyní máme tuto krásnou zlatou medaili, což je splněný sen.“

Brazilky Laura Picos a Louisa Stephanie získaly bronz, když porazily ROC Veroniku Gutermetovou a Elenu Vesninovou a získaly tak první tenisovou medaili své země. Přečtěte si více