Trinity Rodman uvádí Czech Sheepleafs Cup do americké kravaty

Carson, Kalifornie (AB) – Trinity Rodman ve čtvrtek večer debutoval v americkém národním týmu bezbrankovou remízou s Českem na Sheffields Cupu.

Když ze seznamu turnajů vypadly některé z uznávaných hvězd národního týmu jako Alex Morgan, Megan Robinho, Kristen Press a Tobin Heath, trenér Vladko Antonovsky se zavázal lépe vyhodnotit příležitosti pro mladé.

Průměrný věk základní sestavy je 25,5 let, což je nejmladší věk po dubnu 2018. Brankář Casey Murphy hrál ve svém třetím zápase.

„Jsem rád, že jsou tam, kde jsou teď,“ řekl Antonovský. „Ale všichni víme, že to, jak jsme a kde jsme, není dost blízko k tomu, abychom vyhrávali velké zápasy.“

Rodman, 19letá dcera bývalé hvězdy NBA Dennise Rodmana, nastoupila jako náhradník do druhého poločasu. Nedávno podepsala čtyřletou smlouvu s Washington Spirit v hodnotě 1,1 milionu dolarů a je nejlépe placenou hráčkou v National Women’s Football League.

„Všichni víme, že Trinity je dobrá hráčka. Když nastupovala, měla dobrou šanci a myslel jsem si, že je nebezpečná, když ohrožuje zadní řady Češky. Bylo vzrušující ji tam vidět,“ řekl Antonovský.

Spojené státy získaly na loňské olympiádě v Tokiu bronzovou medaili a letos v létě se připravují na kvalifikaci mistrovství světa v mexickém Montreu. Američané jsou aktuálními mistry světa.

Sheepleafs Cup, soutěž čtyř týmů mezi sebou, pokračuje v neděli v Dignity Health Sports Park. Spojené státy čelí Novému Zélandu a Česká republika Island.

Většina hráčů v Česku hraje ve své rodné zemi, ale v sestavě týmu bylo pár výjimek, brankářka Barbora Votiková hrála za Paris Saint-Germain, Andrea Stašková, vycházející hvězda Juventusu a West Ham. Katarina Svitková.

Vodíková zastavila Rodmanovu střelu, která byla v 68. minutě vyhlášena v ofsajdu. Český brankář absolvoval osm zákroků.

Česká republika je aktuálně na 24. místě na světě. S Islandem se střetnou 12. dubna v kvalifikaci mistrovství světa.

READ  Erling Holland porazil Norsko Kypr, aby si udržel kvalifikační naděje naživu - Souhrn Euro 2024 | Novinky z fotbalu

Obránkyně Becky Chaverbroonová se stala 12. ženou, která odehrála 200 zápasů za americký ženský národní tým, když nastoupila jako náhradník ve druhém poločase.

„Je to o cestě a ta cesta byla velmi obtížná, ale je velmi obohacující,“ řekl později Sauerbrunn. „Cítím se velmi šťastný, že jsem reprezentoval tento tým a tento projekt. 200krát.“

Dříve ve čtvrtečním zápase skórovala Dagney Brinjarstotir v prvních 48 sekundách, když Island porazil Nový Zéland 1:0. Jde o vůbec nejrychlejší gól vstřelený na turnaji, který se koná sedmý ročník.

Vrcholem úvodního zápasu byl návrat Rebeccy Scottové na Nový Zéland po boji s Hodgkinovým lymfomem. V 74. minutě bouchl jako střídající hráč.