Tsitsipas Laver se inspiroval pro čtvrtletní Australian Open

Stefanos Tsitsipas se nechal inspirovat sledováním Roda Lavera, jak si zachoval chladnou hlavu tváří v tvář nedělnímu útoku a dosáhl svého třetího čtvrtfinále Australian Open za sebou.

Třetí nasazený řecký hráč prodloužil svou letošní vítěznou sérii na osm zápasů vítězstvím 6-4, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3 nad italským 15. nasazeným Yannickem Senerem v Rod Laver Areně, jak čas tikal. čtyři hodiny.

Vítězství připravilo střet s balíčkem překvapení Jiřím Lischkou o postup do semifinále poté, co 21letý ohromující šestý nasazený Félix Auger-Aliassime 4-6, 6-3, 7-6 (7/2), 7 -6(7)./3).

Překvapení dostalo Česko poprvé do čtvrtfinále grandslamového turnaje po výjezdech z prvního kola na všech čtyřech loňských grandslamech.

„Opravdu jsem zachoval klid, stejně jako to ve své době dělal pan Rod Laver,“ řekl Tsitsipas, když dav z tribuny tleskal a salutoval australské legendě Laverovi.

„Byl to dlouhý zápas, měl jsem pocit, že jsem na tomto kurtu tenisem strávil celé století.

„Jaká skvělá noc. Bylo to skvělé, ‚thug‘, jak se tady říká. Jsem opravdu nadšený, že mohu sdílet takové momenty na hřišti, zvláště v Austrálii.

„Snažím se tady odvést maximum, není to jednoduché. Dnes jsem měl na druhé straně kurtu neuvěřitelného soupeře,“ dodal Tsitsipas, nejlepší zbývající nasazený muž.

Tsitsipas, který v roce 2022 prohrál v semifinále s pozdějším vicemistrem Daniilem Medveděvem, hraje o dvojnásobnou cenu – nejen o první velký titul, ale také o první místo v žebříčku.

Tohle by bylo jeho, kdyby zvedl trofej v Melbourne.

Novak Djokovič, který se mu před finále nemohl rovnat, by se mohl stát nejlepším hráčem světa, pokud by byl v Melbourne korunován podesáté.

Tsitsipas vedl nad Sinnerovým týmem 4:1 v přímých zápasech, včetně vítězství v loňském čtvrtfinále v Melbourne, ale pro Řeka to byla těžká zkouška.

READ  Naomi Osaka v tempomatu, aby se dostala do čtvrtí Melbourne

Svůj úmysl deklaroval brejkem Sinnera v první hře díky chybě na základní čáře od Itala.

Tsitsipas si pak v další hře zachránil čtyři brejkboly, aby udržel převahu a pokračoval v prvním setu.

Podání pokračovalo i ve druhém poločase, dokud ho řecká hráčka neuchopila na 5:4 silným forhendem přes kurt a poté jej za 46 minut poslala, aby převzal kontrolu.

Ale Sinner se vrátil silný, Tsitsipas si ušetřil šest brejkbolů, než nakonec podlehl a skončil 3-1 a prohrál set.

– Úžasný pocit –

Sinner byl neustále rozpálený a hrozil, proměnil svůj druhý brejkbol, když Tsitsipas podal forhend široký a upravil tak na 2:1 ve čtvrté sadě.

Řecká hvězda neměla žádnou odpověď a šla do páté sady.

Sinner ve čtvrté hře zachránil tři brejkboly, ale když Tsitsipas ještě třikrát zapracoval na další hře na podání soupeře, nemýlil se.

Třetí nasazený šel jasně 4-2 a prošel cílem pro vítězství.

Lehecka mu nyní stojí v cestě poté, co Češi poprvé porazili hráče z top 10.

„Upřímně, je to skvělý pocit,“ řekl Leczka, který se loni v žebříčku posunul o 70 míst na 71. místo.

„Kdyby mi po loňské prohře v prvním kole před turnajem někdo řekl, že budu hrát takhle, nevěřil bych mu.“

Před svými výkony v Melbourne Parku přišel Lehecka největší průlom loni v únoru v Rotterdamu, kde postoupil do semifinále – předtím, než ho vyřadil Tsitsipas.