Tsitsipas porazí Leheckou a postoupí do semifinále Australian Open

MELBOURNE (Reuters) – Kapitán Stefanos Tsitsipas se počtvrté probojoval do semifinále tenisového Australian Open, když Řek v úterý porazil nastupujícího Čecha Jiřího Lischku 6:3, 7:6 (2), 6:4.

Třetí nasazený ovládl úvodní set poté, co si Lehecka na začátku zlomil nervy, ale poté tvrdě zatlačil na 21letého hráče, který si užíval únikový turnaj.

Lehecka, který před příjezdem do Melbourne nevyhrál grandslamový zápas, použil svůj solidní základní styl, aby zůstal s Tsitsipasem ve druhém setu, ale Řek zvýšil hru, aby uvolnil tiebreak.

Tsitsipas byl nucen za stavu 3-3 ve třetím setu zachránit tři brejkboly v řadě, když Lehecka hrozil prodloužením zápasu Rod Laver Arena.

24letý hráč poté za stavu 4-5 odstartoval s Leheckou podáním, dosáhl mečbolu silným bekhendovým podáním a pečetil vítězství, když jeho soupeř skóroval bekhendem.

Tsitsipas se v semifinále utká s Rusem Karenem Chačanovem, když má opět silnou podporu mnoha řeckých fanoušků Melbourne.

„Mohu říct, že to byl úžasný druh výkonu,“ řekl Tsitsipas na kurtu. „Cítil jsem, že to tentokrát bylo jiné než jindy, když jsme hráli, ale našel jsem řešení.

„Musel jsem se vypořádat s údery země, které na mě dopadaly těžké a hluboké. Jen jsem tam dal své srdce.“

Lechka, který během své kariéry nasbíral působivá vítězství nad špičkovými hráči Borna Couric, Cameron Nouri a Felix Auger-Aliassime, bude litovat, že nezískal osm brejkbolů.

Jeho velká šance přišla, když Tsitsipas za stavu 3-3 ve třetím setu dvakrát chyboval a prohrál 0-40, ale nedokázal ani jednu z nich proměnit, takže psaní bylo pozastaveno.

Tsitsipas miluje dvoutýdenní angažmá v Melbourne a letos vypadal nejlépe, když vyhrál čtyři ze svých pěti dosavadních zápasů v řadě, pouze Yannick Sinner to dokázal prodloužit v pětisetovém střetnutí v osmifinále.

READ  Jágr si návrat v české lize užívá

Proti Lehečkovi začal důrazně a ve čtvrtém čase otázky prolomil Čechovo první podání, čímž Loeba zvedl na nápřah, který se ukázal být pro soupeře příliš trapný.

Dalo mu to rychlý start, ale poté, co dostal otvírák, nebylo mezi hráči mnoho jako Lehečka, jehož solidní hra ve stylu bývalého českého hráče Tomáše Berdycha jako by hnala Tsitsipase na hranici možností.

Dostal se na dva body k vítězství ve druhém setu, ale Tsitsipas byl v tie-breaku velmi dobrý.

I přes porážku jsou zde Leczkovi běhy takové, že se z aktuální pozice 71. dokáže posunout ve světovém žebříčku nahoru.

„Když o tom tak přemýšlím, samozřejmě myslím, že kdyby mi někdo před turnajem řekl, že tady budu hrát čtvrtfinále, byl bych si jistý,“ řekl novinářům.

„Teď je to hořkosladké, protože si pořád nedokážu užít úspěch. Teď je pro mě těžké říct, jak jsem z toho šťastný.“

(Reportáž o Martinu Herrmannovi; Střih Christian Radnedge)

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.