Tsitsipase rozpotil Veselý v prvním kole French Open

PAŘÍŽ (Reuters) – Pátý nasazený Stefanos Tsitsipas musel více než tři hodiny tvrdě pracovat, aby si zajistil místo ve druhém kole French Open vítězstvím 7-5 6-3 4-6 7-6(7). Click Czech Jiří Veselý v neděli.

Řek, vicemistr v Paříži v roce 2021, neočekával takový odpor, jaký nabízí hráč na 445. místě světového žebříčku po dlouhé absenci kvůli zranění, a musel ve čtvrtém setu šetřit čtyři body, aby se vyhnul výhře.

„Říkal jsem si, že není šance, protože tohle je pátá skupina. To jsem si říkal,“ řekl Tsitsipas. „Jerry byl těžká překážka. Dal mi zabrat a jsem rád, že jsem ho takhle porazil.“

„Dnešní vítězství je pro mě velmi důležité,“ řekl Tsitsipas, který si na antuce neprožíval nejlepší sezonu. „Někdy jsem cítil, že nejdu na míč, zůstal jsem v klidu. Když jsem se ujal vedení, byl to okamžik, kdy jsem udělal změnu a vyhrál zápas.“

Tsitsipas byl zlomen ve svém druhém zápase na podání a zjistil, že proti Veselému prohrává 5-3, když hrál na svém prvním turnaji na tour od loňského US Open.

Devětadvacetiletý hráč se ale dvakrát po sobě zlomil, aby si zajistil další čtyři zápasy a pečetil první set.

Tsitsipas se zpočátku potýkal s nepohodlnou rotací vysoké levice, ale pak posílil svého soupeře hlubokými forhendy po kurtu a získal druhý set s dalším brejkem.

Světová pětka, která se hnala za grandslamovým titulem, si myslela, že přerušil svou jízdu a pohodlně držel třetí podání, ale Veselý, který od svého návratu minulý měsíc hrál pouze se dvěma soupeři, se rozhodně odmítal pohnout.

READ  Španělsko, Skotsko a Turecko si rezervují svá místa na Euro 2024

Při své první příležitosti se chopil třetí sady, když frustrovaný Tsitsipas potopil snadný forhend do sítě v nastaveném bodě, než si dvojice vyměnila brzký brejk ve čtvrtém.

Pro Wesleyho nebyly žádné známky rzi a Čech neustále tlačil, aby získal čtyři body v tie-breaku.

Nedokázal je však proměnit, takže Tsitsipas o tři hodiny a 13 minut později pečetil vítězství v prvním mečbolu dalším silným forhendovým vítězem.

(Zpráva Carolus Graumann; Střih Ed Osmond)

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.