Turecko porazilo Českou republiku, Gruzie porazila Portugalsko ve skupině F-Xinhua

Cenk Dosun slaví skórování během zápasu skupiny F UEFA Euro 2024 mezi Tureckem a Českou republikou 26. června 2024 v německém Hamburku. (Xinhua/Ren Pengfei)

Gruzie se zapsala do historie tím, že se po boku Portugalska a Turecka dostala do vyřazovací fáze Euro 2024.

BERLÍN, 26. června (Xinhua) – Turecko postoupilo mezi posledních 16 jako vicemistr skupiny F poté, co Hagan Kalhanoglu a Cenk Dosun porazili desetičlennou Českou republiku 2:1. -0 ve středu v posledním kole skupinové hry.

Česká republika potřebovala k postupu do dalšího kola vyhrát, ale Antonín Barák byl vyloučen za opakované fauly, což Turkům poskytlo během 20 minut početní výhodu.

Turecko převzalo kontrolu a ve 27. minutě si vytvořilo velkou šanci, když postranní nůžky Arty Gulera zblokoval Ladislav Krejčí.

Češi před přestávkou ohromili Durgaeva, ale David Jurasek stačil překonat brankáře Merta Kunoce k zakončení.

Po restartu Turkiye nabral tlak a hlavička Paris Yilmaz podržela brankáře Jindřicha Staňka v úvodních fázích druhého poločasu.

O pár minut později Calhanoglu využil odskoku a zasunul otvírák do vzdálenějšího dolního rohu od okraje vápna.

Vedení Türkiye na sebe nenechalo dlouho čekat, bezpočet českých hráčů zareagoval proti rozehrávce, když Türkiye nedokázal uklidit míč ze svého prostoru vhazováním, které umožnilo Tomáši Součkovi vyrovnat v 66. minutě.

Svěřenci Vincenza Montella v prodloužení nasměrovali své vedení bez pochyby, náhradník Cenk Tosson dokončil samostatný nájezd a zvýšil skóre na 2:1.

Diogo Dalot (C) z Portugalska střílí během zápasu skupiny F UEFA Euro 2024 mezi Portugalskem a Gruzií 26. června 2024 v německém Gelsenkirchenu. (fanoušek Xinhua/Zhang)

V dalších zápasech skupiny F si debutanti na Euru z Gruzie zajistili místo v osmifinále výhrou 2:0 nad neinspirovaným lídrem skupiny Portugalskem díky gólům Kvichy Kvaratskelia a Georgese Mikudadzeho.

READ  Výsledky MXGP České republiky do roku 2021

„Byla to porážka. Začali jsme s nízkou intenzitou, brzy jsme inkasovali a to Gruzie potřebovala. Neměli jsme dost přehledu před poslední přihrávkou a brankou, jejich brankář hrál fantasticky. Snažili jsme se. Nemohli jsme „Nedal jsem gól, a díky tomu si Gruzie ještě více věřila,“ řekl trenér Portugalska Roberto Martinez.

Výsledky ve skupině skončilo Portugalsko, následované Tureckem (oba šest bodů), Gruzií (4 body) a Českou republikou (1 bod).