USA Česká republika v Tokiu, 119-84

Saidama, Japonsko (AP) – Spojené státy prohrály první dvě exhibiční hry v létě v Las Vegas, opustily úvodní hru na olympiádě a bojovaly s otřesením České republiky ve finále skupinových zápasů.

Na ničem z toho teď nezáleží.

Američané míří na Tokijské hry do čtvrtfinále – opět dobré jako zlato. Jason Tatum 27 bodů, Kevin Durant 23 bodů vytvořil dvojici olympijských rekordů mužů amerického basketbalu a Spojené státy postoupily do vyřazovací fáze poté, co v sobotu porazily 119–84 pohlaví.

13 bodů Zack Law, 11 bodů Joe Holiday a Javel McKee dokončili USA s 10 body. 25 začíná ve druhé polovině.

Ve skupině A skončily Spojené státy (2: 1) na druhém místě za Francií, ale s vítězem nedělního zápasu mezi Francií, Austrálií a Slovinskem a Španělskem se v úterním čtvrtfinále umístí na prvních čtyřech na základě systému tiebreakerů FIBA. .

Tato čtvrtfinále skončí v neděli večer remízou, ale Spojené státy nyní slíbily, že nebudou čelit žádnému ze tří vítězů skupin alespoň do semifinále.

Blake Shilp skóroval 17 (1-2) za Českou republiku, vedl 10 na začátku a 60-54 ve třetí čtvrtině.

Za chvíli oslnila česká víra.

Durant-Carmelo Anthony táhne americké olympijské muže za všechny body a střelce všech dob v brance-trefením ukazatele do konce třetí čtvrtiny se zvedne Američanům 22: 6, aby se dostali do 22. čtvrtiny.

Výsledek je opět bezpochyby.

Ondrej Paulvin získal 15 bodů, John Wesley 13 a Tomáš Sodoranski 12 bodů.

USA jdou do čtvrtfinále, kde vyhrají nebo jindy. Čtvrtfinále, kde Spojené státy přišly o všechno v posledním větším mezinárodním zápase na mistrovství světa v basketbalu v Číně před dvěma lety. Američané prohráli s Francií, dokončili všechny naděje na medaili a skončili sedmí.

Ačkoli tento tým-54bodový vítěz nad Íránem a sobotní 35bodový vítěz-potřeboval nějaký čas, aby našel svůj nejlepší postup proti sexu, nebylo tomu tak.

READ  Nejbohatší lidé v České republice, 2024

Češi v první čtvrtině vedli o 10, během prvních 10 minut vystřelili až 65% a 35% Američanů. Seznam, na kterém je pouze jeden současný hráč NBA – Sodoranski – se nezdá, že by byl zastrašován Spojenými státy

Durant dal Spojeným státům první náskok ve druhém čtvrtletí a zvýšil 3-ukazatel na 34-33. Náskok se zvýšil sedmkrát, než Spojené státy zůstaly v poločase na rozpětí 47–43.

Některé to zanechalo v davu – stovky lidí byly v míse pod pódiem, přestože lístky nebyly vyprodány – s určitými obavami. Mezi nimi: členové německého týmu; Naděje kvalifikovat se jako jeden ze tří nejlepších týmů závisí na výsledku hry.

Na začátku čtvrté mohli Němci odpočívat. Stejně tak mohou Američané.