USA ve čtvrtfinále světa mužů porazily Česko 1:0

Utkání začalo rychle a zběsile, jak si týmy během prvních 20 minut vyměňovaly šance tam a zpět. Česko přehrálo USA 12:7, když týmy vstoupily do první přestávky bez skóre.

V úvodních minutách druhého zápasu měl tým USA první přesilovou příležitost v utkání, ale přes neustálý tlak nedokázal skórovat.

Minuty po zabití přesilovky USA mělo Česko přesilovou příležitost a trvalo :16, než ji využilo, když se jednorázovka z horní části pásma odrazila od trupu Pavla Sachy a prosákla přes brankovou čáru. První skóre zápasu.

Pozdní přesilová hra pro USA, která vypršela ve středním framu, vyústila v několik příležitostí pro tým USA, včetně třepotavé střely ze slotu. Cole Caufield (Stevens Point, Wis./Montreal Canadiens) Rukavice Lukase Tosta z České republiky.

USA, které otevřely finále, když do přesilovky zbývalo 47 sekund, byly při zahájení třetiny agresivní. Jak při přesilovce vyprší čas, Matt Boldy (Mills, Mass./Minnesota Wild) při odskoku z tečovaného výstřelu. Brady Tkachuk (St. Louis, Mo./Ottawa Senators) na hash značek, ale Tostal opět udržel Američany bez skóre.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (12. září 2023)