V České republice má začít čtvrtfinále mužů a žen

Čtvrtfinále v mužské LiveSport Superlica skončilo a semifinále bylo rozhodnuto. Čtvrtfinále na turnaji Women’s Extralica začalo v sobotu 10. dubna. Druhé kolo již pokračuje 11 nedělí.

Čtyři nejlepší týmy postoupily do semifinále v mužské LiveSport Superlica. Florbalový poslanec a Vatkovis dokončili čtvrtfinále rovně ve čtyřech zápasech a skončili první v semifinále. Sérii proti Bohemians vyhráli Sodov 4: 2 a Sparta Braha 4: 2 proti Tatranu.

Pro semifinále si vítěz pravidelné sezóny, Floral MP, vybral jako semifinálového soupeře Sodo. Vatkovis proti druhé semifinále Sparta.

Witkovis – Sparta Brock

Začátek semifinále je naplánován na začátek května. Nejlépe jsou určeny sedmi způsoby.

Čtvrtfinále začíná na Women’s Extralica

Vatkovis, který vyhrál základní část se 66 body, v této sezóně ještě neprohrál. Tento tým byl největším favoritem na získání mistrovského titulu. Jako vítěz základní části si mohl Vatkovis nejdříve vybrat svého čtvrtfinálového soupeře, který si vybral šestý FBS Olomouc.

Sodov skončil druhý s 57 body a tímto výkonem překonal očekávání. Sodov ztratil v předchozí sezóně 12 hráčů, například české reprezentantky Martina Repková, Nela Ziragova A Magdaléna Blasková Převedeno do Švýcarska. Od druhého místa si Sodov vybojoval druhé místo a tým FbŠ Bohemians z 8. místa.

Ostrava skončila třetí s 53 body, a tak porazil Dadrana v boji o třetí místo. Tatron pak skončil čtvrtý a v posledním kole rozhodl o svém čtvrtfinálovém soupeři.

Ostravy Denisa Kotsurova Vede nejlépe bodující tabulku se 66 body. Celkem nasbíral 45 darů. Vatkovis Michela Šponiarová Celkem vstřelil více než 32 gólů.

Čtvrtfinále

Vatkovis (1.) – FBS Olomouc (6.)
Sodov (2.) – FbŠ Bohemians (8.)
FBC Ostrava (3.) – Panthers Brock (5.)
Tatron Steinovis (4.) – K1 Florbal Idenis (7.)

READ  Šéf české Senbank: Vysoké rozpočtové mezery zabrání boji s inflací

Čtvrtfinále je nejlepší ze sedmi a tým potřebuje k postupu do semifinále čtyři vítězství.

Zdroj a další informace o Český florbalový web.