v plamenech?  Iga Swiatek je favoritem na druhý titul na French Open

v plamenech? Iga Swiatek je favoritem na druhý titul na French Open

Iga Swiatek je na Roland Garros 28 neporažena a vítězkou posledních pěti turnajů je nepopiratelným favoritem na zisk svého druhého titulu na French Open za tři roky.

Od náhlého odchodu světové jedničky Ashleigh Bartyové do důchodu tato 20letá hráčka přežila všechny nastupující a stala se vítěznou hráčkou ženského tenisu.

IPL 2022 – plné pokrytí | stůl | Výsledky | oranžový klobouk | fialový klobouk | bodová tabulka

Polák neprohrál od únorového pádu v Dubaji s bývalou šampionkou Roland Garros Jelenou Ostapenkovou. Její vítězná série je nejdelší na WTA Tour od roku 2013, kdy Serena Williamsová vyhrála 34 zápasů v řadě.

„Je těžké to popsat, protože všechny ty trofeje, které jsem vyhrála, se v tuto chvíli zdají tak neskutečné. Mám pocit, že pokračování ve stejných věcech, které jste dělala předtím, bylo pro to opravdu klíčové,“ řekla Swiateková po obhajobě své koruny v Římě.

Je druhou hráčkou, která vyhrála čtyři tituly na okruhu WTA v jedné sezóně.

Swiateková dominovala na tvrdých kurtech v Dauhá, Indian Wells a Miami a plynule přešla na antuku – její vítězství v Římě přišlo poté, co si Madrid po další výhře ve Stuttgartu oddechl.

„Upřímně udělám totéž, co jsem udělal tady, stejně jako na jiných turnajích,“ řekl Swiatek.

„Pokusím se to udělat krok za krokem, jen pomyslete na další zápas jako na těchto turnajích.“

„Pokud se k tomu budu chovat jako ke každému jinému mistrovství, myslím, že to bude v pořádku a budu to tak moci udržet.“

Williamsová, které bylo v září 41 let, nehrála od loňského odstoupení v prvním kole Wimbledonu a její dlouholetý trenér Patrick Moratoglu nyní spolupracuje s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Simonou Halepovou, která vyhrála svůj první major v Paříži. v roce 2018.

READ  Predators, Josie hraje v show game proti SC Bern

Nepředvídatelné

Na rozdíl od mužského závodu, kde Rafael Nadal vyhrál 13 z posledních 17 ročníků, byl grandslamový šampion žen korunován poprvé na každém z posledních šesti francouzských šampionátů.

Nedávno se nečekanou vítězkou stala Barbora Krežiková, první hráčka, která vyhrála dvouhru i čtyřhru na Roland Garros od Marie Pierce v roce 2000.

Světovou dvojku Češku však čeká závod s časem, aby se zotavila ze zranění ruky, které ji od konce února vyřadilo z akce. Loňská vicemistryně Anastasia Pavljučenkovová už ze závodu odstoupila.

Třetí nasazená Paula Padusaová se před rokem dostala na Roland Garros do čtvrtfinále, zatímco Maria Sakkariová vedla o bod před Krijikovou a stala se první Řekkou, která si zahrála finále grandslamu.

Aryna Sabalenková vykazuje známky toho, že nachází svou nejlepší formu poté, co měla potíže se začátkem roku, zatímco šampionka US Open z roku 2019 Bianca Andreescuová je po posledním boji se zraněním zpět v top 75.

Tunisanka Anas Jaberová, první arabská nebo africká hráčka, která po vítězství v Madridu získala titul na okruhu WTA 1000, sní o tom, že zopakuje své juniorské vítězství v roce 2011 na pařížské antuce.

Sedmadvacetiletý Jaber se v této sezóně dostal na antuce do tří finále – prohrál s Belindou Bencicovou v Charlestonu a Swatic v Římě – a na French Open se dostal jako šestý.

Všechny oči budou upřeny na Naomi Ósakaovou, pokud to zranění dovolí, když se japonská hvězda vrací na scénu svého dramatického stažení po hořkém pádu jejího mediálního bojkotu.

Poté Osaka seděla ve Wimbledonu a později odhalila svůj boj s depresí a úzkostí. Čtyřnásobný grandslamový šampion se vrátil na olympiádu v Tokiu a zapálil olympijský kotel.

Čtyřiadvacetiletá nejlépe vydělávající hráčka světa neprošla na Roland Garros v pěti předchozích pokusech přes třetí kolo.

READ  Náměstek guvernéra české centrální banky pravděpodobně nebude hlasovat pro snížení úrokových sazeb

V dubnu prohrála ve finále v Miami se Swiatekovou, ale vypadla ve druhém kole v Madridu, než se z Říma odhlásila kvůli problému s Achillovou.