Vanishek a Wilson vedou Capitals k vítězství 2:0 nad Islanders | Zprávy, sport, práce

Centr New York Islanders Matthew Barzal (13) bruslí proti obránci Washington Capitals Mattu Irwinovi (52) a rozehrávači Niklasi Backstromovi (19) během druhé třetiny hokejového zápasu NHL, v sobotu 15. ledna 2022 v Elmontu ve státě New York ( AP Photo/Mary Altaffer)

New York (AFP) – Tom Wilson skóroval brzy, Alex Ovečkin vstřelil pozdní gól a Vítek Vanishek zachránil 23 exportů a dovedl Washington Capitals k sobotní výhře 2:0 nad New York Islanders.

Vaneček si připsal své sedmé vítězství v sezóně a potřetí v kariéře se k němu přiblížil, když Capitals ukrojili čtyři zápasy (0-2-2).

„Muži dnes bzučeli,“ řekl Vaneček. Neudělali žádné chyby. Hodně mi pomohli se zblokovanými střelami.“

Semjon Varlamov předvedl 34 zákroků při svém pátém startu za Islanders od chvíle, kdy dal na konci listopadu čtyři góly proti New York Rangers.

Wilson otevřel skóre kopem zápěstím z jamky v 4:35 první třetiny. Ostrované ztratili přehled o Wilsonovi, když se kapitálky zlomily na modré čáře a točící Alexei Protas přihrál míč osamocenému Wilsonovi mezi kruhy. Washington překonal Islanders 16-7 v prvních 20 minutách.

„První gól vám opravdu pomůže dostat se do rané hry,“ řekl Wilson. „Pomáhá nám to hrát hru, kterou chceme hrát. Pokud hru budete pronásledovat, oprostíte se od některých svých návyků a věcí, které jsou potřeba k vítězství.“

Největší šance Islanders se naskytla v polovině první třetiny, kdy obránce Noah Dobson vystřelil zápěstím od tyče po skvělém pohybu, aby vytvořil prostor v jamce.

„Přišli jsme na způsob, jak dostat disk do sítě, zvláště v poslední době,“ Řekl kapitán Islanders Anders Lee. „Musíme najít způsob, jak vymáčknout a dostat něco mastného.“

Vaneček udržel zámek, když útočník Oliver Wahlstrom ve třetí půli za stavu 2:30 odepřel ostrovanům šanci skórovat. Šestadvacetiletý gólman hraje ve Washingtonu druhou sezonu poté, co si ho organizace vybrala ve druhém kole draftu NHL 2014. Český brankář nasbíral 28 výher v kariéře v 55 zápasech za hlavní město.

READ  Dva pozitivní případy COVID-19 byly nalezeny ve stejném curlingovém týmu před ženskými světy

Islanders vedli v těžké hře 0-3 a prohráli 5-10-2, když nedokázali využít výhodu muže.

„Často si myslím, že specializované týmy jsou odrazem vašeho stylu piškvorky,“ řekl. Řekl trenér Capitals Peter Laviollette. „Naši kluci byli kontaktováni, což znamená, že penaltové střelce byli kontaktováni. Vyhrávají souboje, prosazují se, útočí na všechno, blokují střely a dělají všechny ty maličkosti, které mohou penaltu udělat.“

Ovečkin vstřelil v posledních vteřinách svůj 755. gól.

Lynn Lambert vedla Islanders za lavičkou, zatímco trenér Barry Trotz zůstal na protokolu COVID-19.

„Znali jsme velikost zápasu a nedosáhli jsme výsledku,“ řekl Lambert.

Poznámky: Útočník Capitals Conor Sheary byl zařazen do předzápasového protokolu COVID-19. … Capitals neutrpěli dvě po sobě jdoucí prohry v 53 po sobě jdoucích zápasech, série, která začala 9. dubna 2021. … Washington je při vstřelení prvního gólu 17-6-4. …V této sezóně se Capitals představilo 11 juniorských hráčů v jediném zápase, což je nejvíce s týmem Washingtonu od sezóny 2013-14.