Vincent Krechmeyer vítězí ve sjezdu v Kitzbuehillu.  Pouze Američance chybí pódium

Vincent Krechmeyer vítězí ve sjezdu v Kitzbuehillu. Pouze Američance chybí pódium

Cortina d’Ampezzo, Itálie — Honba za rekordy může počkat. Michaela Schiffrinová Vypadala však potěšeně, protože většinu cesty z hory byla rychlejší než ona Sophia Jogia V disciplíně, která zdaleka není její nejlepší akcí.

Shiffrinová skončila čtvrtá, půl sekundy za vítězkou v Jogia, v pátečním sjezdu na trati, která se bude lyžovat na olympijských hrách v Miláně a Cortině 2026.

Výsledek znamená, že Shiffrinina honba za rekordním 83. vítězstvím ve Světovém poháru bude pokračovat ještě minimálně další den, takže bude svázána s bývalou americkou spoluhráčkou. Lindsey Vonnová pro značku žen s 82 výhrami.

„Opravdu si nemyslím, že ve sjezdu dostanu 83,“ řekla Shiffrinová. „Ale rozhodně je těžké být čtvrtý tak blízko a nemyslet si: ‚Ach, možná se zítra dostanu na pódium‘.“ Trik pro mě je dostat tyto myšlenky z mé mysli.“

O víkendu jsou v Cortině naplánovány další dva závody, další sjezd bude v sobotu následovat závod Super G v neděli.

Alpské lyžování: Kompletní výsledky | vysílací plán

Pouze tři z 82 vítězství Shiffrinové přišly ve sjezdu, ve kterém závodila střídmě. Nejraději se věnuje svým oblíbeným disciplínám slalom (51 výher) a obří slalom (17 výher).

Goggiaová, která na posledních dvou olympiádách získala zlato a stříbro ve sjezdu, vyhrála čtyři z pěti svahových stylů letošní sezony. Za dvojnásobnou mistryní světa skončila o 0,13 vteřiny Elka Stohka 0,36 vpřed Keira Weddellová Německo.

Shiffrinová byla rychlejší než Goggia přes první tři kontrolní body, ale skončila 0,50 za ním.

Shiffrinová měla na konci svého běhu určité potíže při skoku, když se postavila, aby znovu získala rovnováhu. Celkově ale vypadala se svým výkonem spokojená, usmívala se a v koncovce pumpovala pěstí.

„Ztuhl jsi a dostal jsi více vzduchu v sekci, kterou jsi opravdu nechtěl odlepit od země,“ řekla Shiffrinová. „V poslední zatáčce to bylo trochu drsné, kde se dá nabrat rychlost. Takže tam možná pojedu trochu plynuleji… Pokusím se to upravit.“

READ  Úvodní zápasy ženského hokejového světa vyhrávají Švýcarsko a Česká republika

Také se zdá, že se při běhu rozepnul klip na Shiffrinině pravé botě, což mohlo snížit kontrolu nad jejími bruslemi.

Vaughn překonal předchozí rekord ve výhře, Annemarie Moser-BrühlPřipsal si 62 vítězství, před osmi lety v Cortině. Vonnová odešla do důchodu před čtyřmi lety, když její kariéru zkrátila zranění.

Shivrin se také blíží Ingmar StenmarkCelková známka – pro muže i ženy – je 86 vítězství. Stenmark soutěžil v 70. a 80. letech.

Jako obvykle, Goggia sezóna byla hit nebo miss. Minulý měsíc si zlomila dva prsty na levé ruce při sjezdu ve švýcarském St. Moritz, poté se vrátila po rychlé operaci, aby další den vyhrála další sjezd.

Poté minulý víkend v rakouském St. Antonu těžce havarovala v Super-G a druhý den preventivně odsedla, přestože lékařské prohlídky neodhalily žádné poškození pravého kolena.

Ale v tomto závodě byla Italka perfektní během technické střední části, kde ostatní bojovali, nabrala takovou rychlost, že musela po trati krátce zvednout ruce, aby znovu získala rovnováhu po lehkém zabublání.

Když se však dostala na konec, zdálo se, že Goggia věděla, že udělala něco zvláštního, a několikrát přikývla hlavou, jako by chtěla říct „jo, jo“ – ačkoli na začátku bylo stále několik nejlepších favoritů.

„Je speciální vyhrát náš domácí závod,“ řekl Joggia. „Můj výkon byl opravdu silný, ale stále se mám dnes na co dívat ve video analýze, takže se na zítra budu opravdu soustředit.“

Jeden z dalších kandidátů, olympijský vítěz Corinne Sutterbyl obětí Ošklivý pád blízko konce jeho běhu. Švýcarská lyžařka po ztrátě kontroly při skoku tvrdě upadla na levý bok, ale zastavila se, než narazila do ochranných sítí. Po krátkém prozkoumání Sutter vstala a sama došla na konec.

READ  Skupiny Ligy mistrů UEFA – které týmy se musí kvalifikovat

Marie-Michel Gagnonová Kanada spadla poté, co udělala mezičasy ve vysoké rychlosti, pak sklouzla z hory a udeřila do vzduchu, což způsobilo, že se bezpečnostní airbag uvnitř jejího obleku nafoukl a zmírnil úder, když přistála. Dostala také zálohu.

Svým 16. vítězstvím v kariéře Goggia vyrovnala Káťa Seisingrová V žebříčku žen je pátá v disciplíně, kterou Vonnová vede s 43 vítězstvími.

Weidle získal stříbro ve stejné trati během mistrovství světa v roce 2021.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!