Výsledky Ash Barty, výhra Barbory ​​Krejčíkové, Cincinnati Masters

Nejlépe hodnocená Ash Bartyová se zotavila ze zhroucení druhého setu, aby v sobotu ráno (AEST) prošla Barborou Krejkovou 6-2 6-4 a dosáhla semifinále WTA a Cincinnati.

Špičková australská nasazená česká soupeřka od poloviny května v grandslamové bitvě mistrů předvedla pouze třetí ztrátu.

Sledujte tenis naživo s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo nováčkem? Vyzkoušejte nyní 14 dní zdarma>

Krijsikova v červnu vyhrála Roland Garros, zatímco Bartyová získala v roce 2019 titul v Paříži a tuto sezónu Wimbledon.

„Mám pocit, že jsem se dobře staral o své vlastní hity,“ řekl Barty. „U všech servisních zápasů kromě jednoho jsem často měl pocit, že to mám pod kontrolou.“

„Byla to jen trpělivost, protože jsem věděl, že dělám správné věci. Bude to nějakou dobu trvat.“

O místo ve finále se Barty utká s Němkou Angelique Kerberovou, která postoupila 6: 4 3: 3, když její česká soupeřka Petra Kvitová odešla do penze.

Krijikova je v poslední době v teple, Barty nyní zaznamenala dvě ze svých tří proher od vítězství ve Štrasburku týden před French Open, poté se ujala Pařížského a Pražského poháru.

Barty nyní stojí na stejné úrovni jako Krezhikova – trojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře, která zde debutovala ve dvouhře – v 38 vyhraných zápasech v této sezóně.

Australanka nyní vybojovala dva grandslamové vítěze v rozpětí dvou dnů poté, co ve třetím kole porazila na Australian Open dvojnásobnou držitelku Victorii Azarenkovou.

Barty se může pochlubit úžasnou bilancí 14-1 proti 20 nejlepším hráčům v tomto roce, čímž odložila veškeré pochybnosti, které dříve vyvstaly ohledně jejího nejlepšího umístění. Tenisový novinář Ben Rothenberg to označil za „neuvěřitelné“, zatímco komentátor Jose Morgado prohlásil, že jde o „velkou statistiku“ a tweetoval: „Popel hoří!“

READ  Pollan zastává individuální vedení. Čtvrtí muži, kteří postoupí do posledního kola jarní pozvánky na Rhodu 2022

Moderátor Tennis Channel Prakash Amritray řekl Barti během rozhovoru, že její vítězství bylo „úžasné představení“ a řekl, že její rekord 14-1 byl „úžasný“.

Může Barty jít až do konce?Zdroj: Getty Images

Poté, co Barty po 32 minutách vyhrála nad Krejčíkovou, ve druhé půli uklouzla. Rozdíl byl ale brzy uzavřen, protože Bartyová v zápase přerušila poslední dva zápasy podání své soupeřky.

Barty vedl v 72. minutě se sedmi esy a čtyřmi brejky.

Australanka přichází ve své sérii 3: 3 s Kerberovou, když minulý měsíc porazila trojnásobnou grandslamovou vítězku ve svém posledním zápase ve wimbledonském semifinále.

„I ve dnech, kdy nehraje svůj nejlepší tenis, najde způsob, jak se ze zápasů dostat, bojovat a zůstat v zápasech a dát si šanci,“ řekla Bartyová o Kerberové.

„Angie je jednou z nejlepších závodnic na světě. Ví, jak hrát velké turnaje, ví, jak hrát velké zápasy.“

„Je sebevědomá, agresivní, ale dokáže běhat, pohybovat se a dávat míč na složitá místa, takže tě nenechá příliš diktovat. To je výzva, když s ní hraješ.“

Poté, co začátkem týdne utrpěl déšť, byl Barty šťastný, že si mohl zahrát první hru dne za dobrého počasí.