Výsledky MXGP České republiky do roku 2021

Oběžný zpravodajský personál | 27. července 2021

Prado, Guadeloupe řídí MXGP České republiky

Fotografie Ray Archer a Shotby Pao

Jezdci Red Bull KTM Factory Jorge Prado a Matia Quadaknini budou 25. července soutěžit v MXGP (Locket) v České republice s zásahy MXGP a MX2. B přišlo s pátým kolem série. Každé ze čtyř motosek mělo jiného vítěze, ale dvojčata KTM byla ten den nejodhodlanější.

George Prado
Jorge Prado zachycuje první vítězství MXGP roku v medailonu v České republice.

V Moto MXGP, s nímž obchodoval Prado, zvítězil se svým týmovým kolegou Antoniem Cairoli. V první jízdě Prado vyřadil obranné nářadí Tima Gajjara, který se za méně než sekundu přihlásil než Honda Rider Gajsar a vedl celou trasu. Na prvních pěti místech se umístili Romain Pepwray (Kawasaki), Glenn Goldenhoff (Yamaha) a Jeremy Sever (Yamaha).

Tim Geiser
Tim Kajzer z týmu HRC skončil celkově na šestém místě v MXGP v České republice.

V Moto Two dosáhl nejlepší pokrok v Moto Two Keiroli, který měl špatný start v Moto One, když v prvním kole běžel s vítězstvím nad Holshotterem Pradem, což bylo jeho třetí vítězství v Moto, když projel cílovou páskou 4,3 s před Sivarou . Na třetím místě byl Prado s dalšími třemi vteřinami, Goldenhof a Ital Ivo Monticelli (Kawasaki).

Pradovy 1-3 stačilo na to, aby mu přinesl první vítězství v sezóně. Keiroli skončil celkově druhý a kanalizace třetí.

Tony Keiroli
Podpatky s Tony Keiroli George Prado.
Jeremy Sever
Jeremy Sever, který ve svých osmi letech profesionálního závodníka nevynechal Grand Prix, předvedl dva solidní výkony a skončil třetí celkově pátý a druhý.

Khajer skončil ve druhé hře na 15. místě, ale Keiroli vede šampionát 194-183. Prado je na třetím místě se 177, což je o tři body náskok před Pepvrem.

Kadaknini vedl celou cestu v prvním moto MX2, zastavil Toma Violeho z týmu a skončil o 2,6 sekundy před Francouzem Violem.

Matthias Quadaknini
Matteo Guadagne vyhrál druhou Grand Prix MX2 sezóny.

Před dvěma vteřinami byl Australan Jet Beaton (Haskuvarna) třetí. V první pětce skončili Španěl Ruben Fernandez (Honda) a Francouz Maxim Renault (Yamaha).

Francouz Thibo Benistent zvítězil v Moto Two s prostorem, aby zachránil svého kolegy z týmu Yamaha Renault. Třetí skončil Jaco Keertz (Yamaha) a po špatném startu se do vedení vrátili Rakušané Rene Hofer (KTM) a Guadakjini.

READ  Český záložník Thomas Sadim klouže přes plot na lapačce
Thibo Benistent
Thibaut Benistent postoupil do svého druhého závodního vítězství MX2 nad spoluhráči Maximem Renaultem a Jako Keertzem.
Jako Kirtz
Jako Kirtz
Maxim Renault

Na celkové vítězství stačilo 1: 5 Quadniniho, následovaný Renaultem (5-2) a Benistantem (9-1).

Renault MX2 vede šampionát, ale ne moc. Od Guadakiniho ho dělí dva body. Fernandez je na třetím místě, dalších 12 bodů za ním.