West Ham 1-1 Burnley: Maxwell Cornet nepromarnil penaltu a Clarets začíná svůj život poté, co Shawn Dycke vyrovnal |  fotbalové zprávy

West Ham 1-1 Burnley: Maxwell Cornet nepromarnil penaltu a Clarets začíná svůj život poté, co Shawn Dycke vyrovnal | fotbalové zprávy

Prázdné Burnley začalo žít po remíze Seana Dyckeho 1:1 s West Hamem poté, co Clarettův Maxwell Cornet minul penaltu v prvním poločase na londýnském stadionu.

Sestupem ohrožená strana, která v pátek vyhodila Daichiho po desetiletém vedení, se ujala vedení přes Woota Wighursta (33), pouhé tři minuty poté, co záložník Ashley Westwood utrpěl vážné zranění, které způsobilo dlouhé zpoždění.

Cornetová pak v přestávce v prvním poločase minula penaltu poté, co ji srazil brankář West Hamu Lukasz Fabianski, když vstřelil branku jeden na jednoho.

Hráč Pobřeží slonoviny svou chybu napravil, když v 74. minutě vyrovnal Tomas Sucic a vedl přímý kop pro Manuela Lanziniho.

obrázek:
Tomáš Sučič z West Hamu United (vpravo) slaví vstřelený gól

Burnley pod prozatímním dohledem hlavního trenéra U23 Mika Jacksona udržel dva velké góly brankáře Nicka Popea.

Angličan Issa Diop a Michel Antonio pozdě popřeli, aby zajistili postup Burnley tři body za 17. Everton.

Mezitím West Ham promarnil příležitost postoupit na páté místo a zůstat na sedmém místě, pět bodů za čtvrtým Tottenhamem, který hraje zápas za Hammers.

Papež se vyhýbá Cornetově hanbě

Poté, co byl Daichi vyhozen pouhé dva dny před jejich návštěvou ve West Hamu, dostávající trenér Jackson spolu se zraněným kapitánem Benem Meem, který byl součástí trenérského týmu londýnského stadionu, dostali za úkol pokusit se dovést Burnley na pouhé druhé místo. Sezónní vítězství.

West Ham, přestože se ve čtvrtek poprvé po 46 letech dostal do evropského semifinále, začal, když Bob musel v plné délce řešit přestávku, aby ve 13. minutě popřel Jarroda Bowena, kapitán Burnley James Tarkowski, který předjel Aarona Cresswell. Po čtyřech minutách výstřel z čáry.

READ  Nickerson Football Club usiluje o první vítězství po téměř dvou letech pod novým trenérem

Poté Westwood z Burnley utrpěl vážné zranění ve 22. minutě po střetu s hráčem West Hamu Nikolou Vlasicem, který záložníkovi Claretta přivolal okamžitou lékařskou pomoc.

Zápas byl asi na 10 minut přerušen, protože Westwood byl ošetřen a Vlasic se po neškodném souboji ve středu pole propadl v pláč.

Po třech minutách, kdy se Westwood protahoval za potlesku ve stoje a po lékařské pohotovosti v davu, se Burnley ujal vedení.

Hráč Burnley Ashley Westwood po vážném zranění opouští hřiště na nosítkách
obrázek:
Westwood opouští hřiště na nosítkách

Wighurst vstřelil teprve svůj druhý gól za klub, když hlavičkoval do odrazu poté, co Jay Rodriguez hlavičkoval Cornetův rohový kop proti břevnu.

Cornetová pak promarnila příležitost zdvojnásobit postup hostů. Po vydání singlů náhradníkem Joshem Brownhillem, který nahradil Westwooda, ho srazil impulzivní Fabianchi.

Pobřeží slonoviny se penaltovalo, ale poté, co Fabianski poslal špatným směrem, jeho střelu vyrazil křídelník mimo pravou tyč.

Za promarnění byl v 74. minutě potrestán Souček, který trefil z trestného kopu Lanzini svůj šestý gól v sezoně.

Cornet musel poděkovat Bobovi za to, že nepromarnil nákladnější penaltu, protože anglický brankář zpočátku v 88. minutě zabránil Diopovi ve skvělém zákroku jednou rukou z hlavičky obránce.

O minutu později byl Bob znovu povolán k akci, když zastavil Antoniov sólový pokus získat bod pro Burnley.

Statistiky Opta: Zápas West Hamu po Evropské lize

• West Ham vyhrál pouze tři ze svých 10 zápasů Premier League bezprostředně po zápase Evropské ligy v této sezóně (D2 L5).
  • Žádný tým v této sezóně nevstřelil více zápasů Premier League než Burnley (13), protože to je nyní Clarettův nejvyšší počet remíz v jedné sezóně Premier League.
  • Burnley se stalo 20. a posledním týmem v Premier League, který v této sezóně proměnil penaltu – nicméně Maxwell Cornet se stal třetím hráčem Clarettu, kterému se v Premier League nepodařilo proměnit penaltu.
  • Michail Antonio měl dnes sedm neúspěšných střel za West Ham a nedokázal skórovat ve svých posledních 13 zápasech Premier League a od posledního gólu na Nový rok vstřelil 26 gólů bez úspěchu.
  • Pouze Tottenham (52) minul doma v Premier League více penalt než West Ham.
READ  Češi vypracovali postupný plán zrušení uzamčení, protože obchody byly otevřeny 3. května

Moyes: Propásli jsme příležitost

Pro přístupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Manažer West Hamu David Moyes cítí, že jeho tým promarnil příležitost vyvinout tlak na nejlepší čtyři, když doma s Burnley remizoval 1:1.

Trenér West Hamu David Moyes:

„Byl to zápas, kde jsme promarnili příležitost. Dnes jsme měli možnost vyzvat některé týmy, které jsou blíže vrcholu, ale ten den jsme to vzdali s výsledkem.“

„V zápase je spousta věcí, které to změnily. Začali jsme opravdu dobře a pak došlo k hroznému zranění Ashleyho Westwooda, což očividně na chvíli vykolejilo tempo zápasu a během té doby jsme ztratili koncentraci.“

„Ale je to naše chyba, ne chyba nikoho jiného.“

Jackson: Je to skvělý výsledek

Dočasný manažer Burnley Mike Jackson říká, že po pátečním vyhození Seana Daichiho je v týmu cítit „týmová práce“.

Trenér Burnley Mike Jackson:

„Nakonec je to pro nás dobrý bod. V prvním poločase se nám dařilo a pak nám penalta unikla, myslím si, že občas zůstane ve skupině trochu.“

„Ve druhém poločase jsme měli občas trochu štěstí, ale byl to skvělý výsledek.

„Incident s Ashem ovlivnil skupinu…protože je to jejich kámoš. Doufáme jen, že je v pořádku. Když se podíváme na všechno, co se tento týden stalo a co se stalo v dnešním zápase, je to pro nás na závěr dobrý bod.“

Muž zápasu – Nick Pope

Nick Pope předvedl úžasný zákrok při remíze Burnley 1:1 s West Hamem.

Brankář Burnley byl v dobré kondici, když předvedl tři prvotřídní zákroky, aby popřel West Ham, přičemž všechny tři ukázaly jeho vynikající zastavovací schopnosti.

READ  Senators prodloužili sérii proher Coyotes na 7 zápasů

První záchrana přišla brzy proti Bowenovi, když šel na plné čáře a levou rukou otočil West Ham dopředu zevnitř pokutového území.

Druhý, pravděpodobně nejlepší ze všech tří, viděl, jak anglický brankář odmítl Diopa s ohromující pauzou, když pravačkou odstřelil obránce a pak musel být o minutu později ve střehu, aby zastavil Antonia v jednom zápase. -jedna šance.

Bez Boba by Burnley nevyšel s bodem.

Co bude dál?

Neděle 24. dubna ve 13:00.

Začíná ve 14:00

West Ham odlétá do Chelsea na Super neděli ve 14:00 – ŽIVĚ Sky Sports Premier League – Zatímco Burnley ve čtvrtek v 19:45 hostí Southampton – živě Sky Sports Premier League.