Yuki Bhambri začíná letmým startem na Tata Open Maharashtra

Ind Yuki Bhambri zaznamenal v pondělí senzační vítězství nad Jozefem Kovalikem ze Slovenska v úvodním kole dvouhry mužů na turnaji Tata Open Maharashtra 2022 na stadionu Balewadi v Pune.

Devětadvacetiletý Ind, který nastoupil přímo do hlavního tahu na jediném jihoasijském ATP 250, si ve svém úvodním zápase zajistil výhru 6-7 (10), 6-2, 7-5. Turnaj, který pořádá Maharashtra State Lawn Tennis Association, se bude hrát do 6. února.

Bývalá juniorská světová jednička, která se nedávno po dvouleté pauze zaviněné zraněním vrátila na mezinárodní okruhy, po prohraném těžce vybojovaném prvním setu nastoupila do druhého s vedením 2:0 a vypadala dobře. Nedovolil, aby se hybnost zmenšila, než snadno zabalil set a vyrovnal skóre.

„Nechat první hru uklouznout bylo trochu jo.“ Posadil jsem se, vrátil se, ale protože je to tak blízko a cítím se tak pohodlně, dalo mi to sebevědomí pokračovat v útočení, což mi pomohlo ve druhém setu na konci,“ řekl Bhambri po zápase.

V rozhodování hráč narozený v Dillí proměnil brejk, aby získal skóre za stavu 3-3, a poté přidal ještě jeden set, aby si udržel náskok ve hře.

Přestože se 29letý Slovák ze všech sil snažil o návrat do soutěže, Bhambri držel nervy a zajistil si rozhodnutí o postupu do druhého kola.

Prajnesh Gunneswaran je dalším Indem, který se zúčastní hlavního losování dvouhry později večer. Narazí na pátého Němce Daniela Altmaiera.

Dříve Francouz Quentin Halys poslal světové číslo. 82 Ricardas Berankis z Litvy si připsal úchvatnou výhru 6-1, 6-2.

Svět č. 141 Francouzský Halys vypadal proti výše postavenému soupeři docela sebevědomě, protože Berankisovi nedával téměř žádnou příležitost.

V dalším zápase 32. kola bývalá světová č. 39 Moldavan Radu Albot čelil těžké výzvě od Federica Gaia z Itálie ve druhém setu, ale na konci dokázal proplout vítězstvím 6-2, 7-6 (7-3).

READ  Rice Walker Kenny nastavil druhý nejrychlejší 20 000 v Irsku k zisku bronzu v České republice

Mezitím nejlépe nasazený australský pár Like Saville a John-Patrick Smith splnil očekávání, když porazil Stefana Travagliu a Bernabe Zapatu Mirallese ve dvou setech 6-1, 6-4. V dalším zápase úvodního kola čtyřhry francouzské duo Sadio Doumbia a Fabien Reboul deklasovalo třetí nasazený pár Szymon Walkow a Jan Zielinski 6-3, 7-6 (7-5) a postoupilo tak do fáze Last-8.

V pondělních kvalifikačních zápasech dvouhry ohromil Čech Vita Kopřiva nasazeného tureckého hráče Altuga Čelikbilka tvrdě vybojovanou výhrou 6-7 (7-4), 6-3, 7-5 a probojoval se do hlavní soutěže. kreslit.

Švédský hráč Elias Ymer si také zajistil vstup do hlavního losu snadnou výhrou 6-4, 6-4 nad Australanem Marcem Polmansem. Brit Jay Clarke a Gian Marco Moroni z Austrálie byli dalšími dvěma hráči, kteří v posledním kvalifikačním kole zvítězili a postoupili do hlavního tahu.

Tata Open Maharashtra je vlastněna společností IMG a provozována společností RISE Worldwide v Indii.