Futsal prochází skupinovou fází mistrovství světa s losováním Vietnam Česká republika

Vietnam oslavil remízu s Českem na mistrovství světa ve futsalu 19. září 2021. Fotografie Vietnamské fotbalové federace

Vietnam v neděli večer postoupil do kola 2021 mistrovství světa ve fotbale FIFA remízou s Českem 1: 1.

V této klíčové hře není hlavním cílem Vietnamu prohrát. Jedna výhra nebo jedna remíza postoupí do dalšího kola jako jeden z nejlepších týmů, který postoupil do další třetiny.

Česká republika (na 15. místě na světě) vyvíjela většinu času tlak na Vietnam (41.). V prvních 10 minutách pokračovali ve hře, ale brankář Ho Wan Yi hrál lépe. V první polovině měl šest úspor. Vietnam měl alespoň jednu obrannou střelu, aby získal remízu.

Když první polovina dosáhla závěrečných minut, Vietnam nahradil Wu Duka Tunga, který byl po pokusu o povolení vážně zraněn.

Když Vietnam vstoupil do druhé poloviny, náhle odhodil brnění a obrátil se k útoku. Několik šancí přišlo, ale Nguyen Minh Tri a Nguyen Dac Huy nedokázali skórovat, když ve 27. a 28. minutě čelili brankáři.

Vietnam nakonec našel síť ve 35. minutě. Chao Don Butt získal míč ve středu pole, český hráč muškátový oříšek, než zakončil nohama brankáře Ondreja Wahly.

Česko však vyrovnalo o minutu později poté, co kapitán Pam Tuk Hova chyboval. Poslal míč přímo českému kapitánovi Lucase Resetterovi, čímž se dostal do pohodlné pozice na skórování.

V posledních minutách čeští hráči přešli na přesilovku a jejich brankáři se přidali k útokům, ale nemohli moc skórovat.

České republice stačila jedna remíza na druhé místo ve skupině D, kdy Vietnam postoupil o čtyři body (jedna porážka, jedna výhra a jedna remíza). V prvním zápase prohráli s Brazílií 1: 9 a ve druhém s Panamou 3: 2.