2 další traťové rekordy na Mistrovství rychlobruslení FISU

LAC PLACID, New York (AFP) – Němka Leah Sophie Schultz a Japonka Kota Mitsui vytvořily rekordy, když ve čtvrtek vyhrály disciplíny na 1500 m na Mistrovství světa v rychlobruslení FISU World University.

Schulz vyhrál závod žen v rychlobruslení James C. Sheffield na 400 m za 2 minuty 9,22 sekund. Druhá skončila Japonka Yuka Takahashi s časem 2:10,72, bronz brala Češka Veronica Antošová s časem 2:13,81.

„Jsem tak šťastný, opravdu jsem chtěl tu desku,“ řekl Schulz. „Teď jsem velmi šťastný, že mám prokazatelné výsledky na 1500.“

Mitsui dokončil závod mužů v čase 1:54,88 s teplotami blízkými 13 stupňům Fahrenheita a větrem vanoucím od západu po většinu závodu.

„Jsem velmi nadšený, že vlastním tuto desku,“ řekl Mitsui. „Led byl velmi drsný a vítr byl velmi silný, takže jsem se trochu trápil. Ale i tak jsem velmi šťastný, že jsem vyhrál.“

Němec Michael Roth skončil na druhém místě s časem 1:55,66, zatímco Nizozemec Luke Hein získal druhou bronzovou medaili během dvou dnů za 1:57,22.

Soutěž pokračuje v pátek během na 500 metrů mužů a žen a disciplínami družstev. Mezi zeměmi, které budou soutěžit až do soboty, jsou Česká republika, Finsko, Německo, Maďarsko, Japonsko, Polsko, Nizozemsko, Norsko a Spojené státy americké.