Podívejte se na to: David Pastrňák, Pavel Sacha, David Krejčí pomáhají nejlepším hráčům Bruins

David Pastrňák a Pavel Sacha vstřelili po dvou gólech, Jeremy Swayman měl svůj první výpadek v sezóně a David Krejčí si připsal tři asistence ve svém 1000. zápase v NHL, aby pomohl Boston Bruins porazit v pondělí Philadelphia Flyers 6:0.

Pastrňák vstřelil první gól v první třetině a další přidal při přesilovce 4 na 3, aby zahájil třetí a pomohl Bostonu vyhrát pošesté v sedmi zápasech. Bruins jsou v této sezóně doma 21-1-3 a mají nejlepší celkovou bilanci v NHL.

Krejčí, jehož 16letá kariéra Bruins byla v minulé sezóně přerušena hraním ve vlasti, se vrátil do Bostonu a spojil se s Čechy Pastrňákem a Sachou, aby dovedli Flyers k sérii tří výher.

Carter Hart zastavil 14 střel a byl vystřídán v polovině druhé třetiny Samuelem Ersonem, který ve zbývající části předvedl devět zákroků. Flyers prohráli podruhé za devět zápasů.

Na palubě

Pastrňák otevřel skóre za pět minut, když si vynutil obrat v pásmu Philadelphie a zamířil do brankoviště, kde odvrátil přihrávku Zachy do sítě. Zbývalo pět minut a Sacha dal celé tělo do plácačky, aby ho srazil z bruslí a zvýšil na 2:0.

Brad Marchant odskočil čtyři minuty do druhé a dostal Boston do vedení 3:0. O necelou minutu později byl křižný pas Sachy odvrácen do sítě. Pastrňák se ve třetí třetině ranil kolenem a jednorázově zvýšil na 5:0, poté Matt Grzelcyk ve 12 minutách zbývalo vedení Bostonu 6:0.

KREJCI 1000

Když systém veřejného ozvučení oznámil, že Krejčí po první směně odehrál svůj tisícý zápas v NHL, oba týmy sklidily bouřlivé ovace – tradiční potlesk.

Krejčí, draftovaný Bostonem v roce 2004, strávil prvních 15 let své profesionální kariéry v Bruins a od minulé sezóny hrál ve své rodné České republice. V této sezóně se vrátil do Bostonu a v pondělí se stal sedmým hráčem, který za Bruins odehrál 1000 zápasů.

READ  Bývalý útočník Bostonu Bruin David Grizzi vládne české lize

Je třetím hráčem na soupisce, který dosáhl milníku 1000 zápasů, k Patrice Bergeronovi a Nicku Folignovi.

Tým řekl, že poctí Krejčího před zápasem 20. února proti Ottawě.