S utrpením Kane způsobí Skotsko Anglii 0: 0 Sportovní

Londýn (AFP) – I přes nejlepšího střelce Premier League se Anglie nemohla dostat přes Skotsko.

Harry Kane se v pátek na evropském šampionátu nepřiblížil ke skórování při bezgólové remíze obou týmů.

Kapitán Anglie vypadal ve Wembley vyčerpaný, protože Skotsko získalo bod, který ještě potřebovalo k postupu do 16. kola na Euro 2020.

Oba týmy měly šanci skórovat za deštivé noci v Londýně.

Obránce Anglie John Stones hlavičkou zasáhl v 11. minutě tyč a skotský útočník Lyndon Dykes v 63. minutě vystřelil z brankové čáry přes Reece Jamese.

Pro Anglii není kvalifikace do 16. kola velkým nebezpečím, protože dva nejlepší týmy z každé ze šesti skupin zajišťují postup společně se čtyřmi nejlepšími třetími týmy.

Anglie má ve skupině D čtyři body, stejně jako Česká republika. Češi budou v úterý dalším návštěvníkem Wembley, zatímco Skotsko bude čelit Chorvatsku.

Švédsko 1, Slovensko 0

Ulice. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Emil Forsberg skóroval v 77. minutě pokutovým kopem, čímž Švédsku zajistil vítězství 1: 0 nad Slovenskem.

Střídajícího Rubena Quaisona srazil slovenský brankář Martin Dubravka, když narazil na branku z vynikající střely Aleksandara Isaka. Dubravka skočil správným směrem do pokutového území pro Forsberga, ale nedokázal ho pročistit.

Výkon Isak ve druhé polovině zvýraznil obtížný zápas v Petrohradě. 21letý útočník, který hraje svůj první velký turnaj po fantastické sezoně se španělským klubem Real Sociedad, téměř vše otočil.

Ve Španělsku se mu říká „švédský Kristus“.

Švédsko má ve skupině E čtyři body, což může stačit na kvalifikaci do 16. kola. Slovensko má tři body po úvodním vítězství nad Polskem 2: 1.

V první polovině vystřelila na bránu pouze jedna střela a rozhodčí zapískal na konci prvního poločasu bez jakéhokoli zranění.

READ  Cristiano Ronaldo trefil brankáře, video, nejdůležitější momenty, Portugalsko vs. Česká republika, Švýcarsko vs. Španělsko, Mistrovství světa, výsledky, nejnovější

Chorvatsko 1, Česká republika 1

Glasgow, Skotsko (AFP) – Český útočník Patrik Čech skóroval z penalty a vstřelil svůj třetí gól v turnaji remízou 1: 1 s Chorvatskem.

Schickovi byla udělena penalta poté, co ho chorvatský obránce Dejan Lovren udeřil loktem, zatímco oba napadali míč ve vzduchu. Rozhodčí udělil penaltu po přezkoumání videa a udělil Lovrenovi žlutou kartu.

V 37. minutě Schick poslal pokutový kop do levého rohu sítě.

Poté Ivan Perisic zajistil udržení Chorvatska naživu na turnaji. Andrej Kramaric získal míč ve středu pole a uvolnil Perisica, který přihrál pravému obránci Vladimírovi Kovalovi a zasáhl míč přes českého brankáře Tomáše Václic.

Oba týmy mají stále šanci se v úterý kvalifikovat do 16. kola posledních zápasů skupiny D. Chorvaté budou hrát se Skotskem v Hampden Parku, zatímco Češi s Anglií ve Wembley.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.