Ambiciózní tým získává 4 zlaté a 1 stříbro na mezinárodním mistrovství ČR v atletice osob se speciálními potřebami – The Arab Times

Tato zpráva byla přečtena 4341 krát!

Kuvajt – 10. června: Hráči kuvajtského sportovního klubu Al Tamouh získali dnes v sobotu v druhý den mezinárodního mistrovství ČR v atletice osob se specifickými potřebami čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Medailovou bilanci navýšili na šest zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Haneen Al-Misbah vede závod na 100 metrů. A 400 m. Závody T20 žen, zatímco Fahd Al-Silaili vyhrála titul v závodě na 100 metrů. Mužská rasa stejné třídy. Hassan Samir získává zlatou medaili v závodě na 1500 m. Závod kategorie T36, zatímco Abdullah Salmeen získal stříbrnou medaili v závodě na 100 metrů. Závod kategorie T20.

Al-Misbah, který předtím vyhrál třetí zlatou medaili, dnes večer v telefonátu s KUNA vyjádřil své štěstí, že byl na tomto turnaji třikrát na stupních vítězů. Zdůraznila, že tři zlaté medaile ji skvěle povzbudí před Světovými hrami speciálních olympiád v Berlíně 2023.

Vítězství v turnaji byla věnována vedení a lidu Kuvajtu, sportovním orgánům a klubu Al-Amboh. Siddiqa Al-Ansari, generální sekretářka sportovního klubu Al-Ambuh a vedoucí kuvajtské delegace na mezinárodní akci, ocenila výkon kuvajtských sportovců, který byl na ceremoniálu schválen všemi. Mezinárodního atletického mistrovství osob se speciálními potřebami, pořádaného Českým paralympijským výborem ve městě Ostrava na severovýchodě České republiky, se v období od 8. do 11. června zúčastnilo 150 sportovců z 12 zemí. (Kona)